Pożar kamienicy na Bałuckiego

20
22.12.2010
Pożar kamienicy na Bałuckiego
(fot. WS)
Dziś (22 grudnia) przed godziną 13 w na poddaszu jednej z kamienic przy ul. Bałuckiego wybuchł pożar. Przybyli na miejsce strażacy ewakuowali 16 osób. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie został ranny. Zobacz zdjęcia z akcji.
Jak nam powiedział na miejscu akcji rzecznik prasowy KM PSP w Elblągu kpt. Przemysław Siagło - strażacy dostali zgłoszenie o palącym się poddaszu w budynku mieszkalnym przy ul. Bałuckiego  tuż przed godz. 13 i natychmiast zostały zadysponowane wozy ratowniczo-gaśnicze. Do gaszenia pożaru zostało zadysponowanych 5 pojazdów gaśniczych (w tym 1 z wojska i 1 z OSP Nowakowo), jedna drabina i jeden podnośnik oraz cysterna z wodą jako zabezpieczenie. Akcja była niezwykle trudna w związku z tym, że paliły się nieużytkowane puste przestrzenie poddasza. Nad jednym z mieszkań częściowo została nadpalona konstrukcja dachowa.
   [fotoc]
   Strażacy uczestniczący bezpośrednio w akcji pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. W bezpośrednim rejonie pożaru i w mieszkaniach panowało ogromne zadymienie. Klatką schodową ewakuowano 16 osób. Na miejscu były też inne służby: policja, pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne i gazownicze.
   Przyczyna pożaru na chwilę obecną nie jest znana - dodaje kpt. Przemysław Siagło. - Wiadomo jedynie tyle, że na zewnątrz dachu były prowadzone przez robotników jakieś prace remontowe. Nie można ani wykluczyć ani potwierdzić, że mogło mieć to jakiś związek z zaprószeniem ognia. Wiadomo, że najbardziej ucierpiało mieszkanie znajdujące się bezpośrednio pod źródłem pożaru.
   
   Zobacz materiał Telewizji Elbląskiej.
   

   
Witold Sadowski

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
tak zimno na dworzu, ze pewnie chlopaki sie ogrzewali jakas koza czy piecykiem. No i zagadka rozwiazana.
obserwer (2010.12.22)

info

0  
  0
347 19 :) GBA 2,5/16 no no widzę, że i wojskowa straż pożarna była
(2010.12.22)

info

0  
  0
Podobno palnikiem rozpuszczali śnieg na dachu, gratuluję mądrym myślącym. .. .
obserwatorka (2010.12.22)

info

0  
  0
I to przed samymi świętami. Kiepska sytuacja :/
Ploterek (2010.12.22)

info

0  
  0
Z artykulu wynika, ze przyczyna pozaru nie jest znana. Niech zajma sie tym odpowiednie sluzby, a winnych ukarac. Bez litosci. Zaniedbania ewidentnie leza po stronie administracji budynku.
ciekawski (2010.12.22)

info

0  
  0
gamonie sciagali snieg z dachu i zamiast skuwac lod "recznie" to poszli na latwizne i pomogli sobie palnikiem.
(2010.12.22)

info

0  
  0
jeśli ktoś ma pewność co to za numer jest bałuckiego?? to poproszę o wpisanie w tej rubryce (mój znajomy mieszka gdzieś w tej okolicy) - wiem jaki numer ale nie wiem czy to ten co się fajczył a może by chciał pomocy
znajomy (2010.12.22)

info

0  
  0
To był nr 15.Klatki od podwórka. Współczucia dla rodzin poszkodowanych. I to tuż przed świętami taka sytuacja niewesoła :(((
kajaka (2010.12.22)

info

0  
  0
Tak zachciało się roztapiać śnieg palnikiem. .. głupota. .Zdjęcia nie pokazują tego co działo się na samym początku-jeden wielki ogień-bo reporterzy dotarli dopiero po 45 minutach. Współczucia dla zamieszkałych budynek. Widzialam to wszystko z bliska-bo pracuję na Bałuckiego-JEDNA wielka tragedia. .. mam nadzieję, że ktoś za to beknie. ..
(2010.12.22)

info

0  
  0
Brawa dla strażaków bo praca sama w sobie ciężka a mróz i zima tylko utrudniają im pracę. Zdrowia chłopaki i zawodowego szczęścia!!! dużo szczęścia życzę i jak najmniej wyjazdów!!!!
(2010.12.22)

info

0  
  0