Po widoki na Srebrną Górę

45
20.01.2026
Po widoki na Srebrną Górę
(fot. Czytelnik)
Na Srebrnej Górze w Piastowie w gminie Milejewo powstała prawie 18-metrowa wieża widokowa. To będzie nowa atrakcja turystyczna, która ma być dostępna dla odwiedzających od nadchodzącego sezonu.

Budowa wieży widokowej w Piastowie to jedna z części inwestycji, na którą gmina Milejewo otrzymała 2 miliony złotych z Polskiego Ładu. Drugą część stanowi adaptacja i termomodernizacja jednego z budynków w Zalesiu, który ma pełnić funkcję świetlicy.

Wieża kosztowała 1,1 mln złotych. Obok niej powstało miejsce do spędzania wolnego czasu dla mieszkańców i turystów: wiata grillowa, boisko do siatkówki, parking, stojaki na rowery, ławki i śmietniki. Wieża jest też oświetlona i objęta monitoringiem.

To może być jeden z turystycznych hitów nowego sezonu, bo Srebrna Góra to najwyższe wzniesienie Wysoczyzny Elbląskiej, sięga prawie 200 m ponad poziomem morza.

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
piękna :) na Górze Chrobrego w Elblągu podobna powinna stanąć.
aszpen (2026.01.20)
nasze władze to przerasta....
pit stop (2026.01.20)
Zamiast budować atrakcje choćby w postaci takiej wieży Elbląg musi utrzymywać kler
4.5 mln rocznie w błoto (2026.01.20)
Ciekawe kiedy jakieś bezmuzgi ja zniszczą
(2026.01.20)
Fantastyczne! Jak najszybciej będę chciał tam być. Dziękuję za info
(2026.01.20)
@4.5 mln rocznie w błoto - Ile podobnych wież można by postawić zamiast płacić kary za rządy fanatyków z pis?
Tu jest Polska (2026.01.20)
Te ceny wszystkiego co państwo buduje to jakiś kosmos. Jak wieża której materiał kosztuje max 100tysiecy kosztuje nagle milion? To samo z ta śmieszną tężnią w parku traugutta.
Fer (2026.01.20)
Oby za szybko nie spłonęła ? Trochę jestem zaskoczony tą wysoczyzną bo z jednej strony budowałem tam dom i faktycznie wysoko teren ale kiedy już kończyliśmy dach to Ca La piwnica była po kolona wody, już była posadzka, położona papa izolacyjna przylepiona na gorąco, styropian i rurki gotowe czekały na beton, tymczasem rano zawitało nas bajoro, styropian z rurkami pływał jak statki i zapewniam deszcz nie napadał tylko woda głębinowa wyszła w piwnicy a więc teren na wysoczyźnie a jednocześnie podmokły, dlaczego ?
(2026.01.20)
@4.5 mln rocznie w błoto - Każde miasto w Polsce MUSI (tak - MUSI!!!) płacić miliony na kościół. Nawet jeśli nie chcą.
Kiedy Elbląg? (2026.01.20)
Jutro...
(2026.01.20)