Wybrany wątek opinii

Zamiast budować atrakcje choćby w postaci takiej wieży Elbląg musi utrzymywać kler
4.5 mln rocznie w błoto (2026.01.20)
@4.5 mln rocznie w błoto - Ile podobnych wież można by postawić zamiast płacić kary za rządy fanatyków z pis?
Tu jest Polska (2026.01.20)
@4.5 mln rocznie w błoto - Każde miasto w Polsce MUSI (tak - MUSI!!!) płacić miliony na kościół. Nawet jeśli nie chcą.
Kiedy Elbląg? (2026.01.20)
@Tu jest Polska - Ta wieża powstaje właśnie dzięki PiSowi. Przeczytaj z jakiego funduszu. Z Polskiego Ładu, który POwscy nie przedłużyli.
jaPolak (2026.01.20)
@4.5 mln rocznie w błoto - A coś lewaku tak mało tolerancyjny na inne religie niż twoja (niewiadomo jaka). A powiedź mi ile miasto wydaje poprzez UM, szkoły, przedszkola, wydatki na energię, wodę itd. na promocję sekty Złoty Melon?
(2026.01.20)
@4.5 mln rocznie w błoto - Religia jest potrzebna ludziom
Tak jest łatwiej (2026.01.20)
@4.5 mln rocznie w błoto - 3 mld zł na propagandową tvp w likwidacji. Starczyłoby na wieżę na każdym wzniesieniu.
bra (2026.01.20)
@bra - Budować wieże a nie wiarę"Budżet państwa wspiera Kościół głównie poprzez Fundusz Kościelny, który w 2026 r. zaplanowano na ok.272-275 mln zł (pokrywa m. in. składki emerytalne i zdrowotne duchownych), a do tego dochodzą inne środki (zwroty gruntów, rekompensaty), co łącznie daje miliardy złotych w dłuższej perspektywie - NIK wykazał, że w latach 2021-2023 było to co najmniej 17,5 mld zł, głównie do Kościoła Katolickiego. "
Kosztowna indoktrynacja (2026.01.20)
@Tu jest Polska - Milcz człowieku i przestań ciągle Atakować PiS a obecny rząd do pięty mu nie dorasta
(2026.01.20)
@Kosztowna indoktrynacja - odebrać co polskie Vatican agets
kosynier (2026.01.20)
Powrót do komentarzy