Wybrany wątek opinii
Te ceny wszystkiego co państwo buduje to jakiś kosmos. Jak wieża której materiał kosztuje max 100tysiecy kosztuje nagle milion? To samo z ta śmieszną tężnią w parku traugutta.
Do moderacji
Odpowiedz
21
11
@Fer - Ceny faktycznie zawsze są wygórowane ale pamiętaj że to cena nie tylko za deski i krokwie ?
Wymagane adekwatne podłoże, fundament, sprzęt do wykonania takiej budowli, dźwig uziemiony na czas budowy, teren w około o którym piszą no i droga robocizna dla kilka pracowników, dodać jeszcze nadzór tak bardzo ważny by postawić pieczątki że się nie zawali kosztuje, bo jak się zawali to kryminał. Trochę lat budowałem i wiem że najwięcej kasy to koszta o których przeciętny łąk jak ty nie ma zielonego pojęcia bo widzi tylko to co widzi czyli nie wszystko !
Do moderacji
Odpowiedz
15
1
@Fer - Witamy w EU i ustawach o zamówieniach publicznych. I tak w każdej dziedzinie życia.
Do moderacji
Odpowiedz
2
6
@Fer - Ale obok wieży powstało boisko do siatkówki, wiata grillowa, stojaki dla rowerów, jest oświetlenie, monitoring. To kosztuje. Projekty kosztują, nadzór kosztuje, koszty gwarancji wliczone w cenę. No i firma która to wykonuje też chce zarobić
Do moderacji
Odpowiedz
9
0
@Fer - Zakładaj firmę, wygrywaj przetargi i bogać się. Przecież to takie proste, ale mleć bez sensu jęzorem.
Do moderacji
Odpowiedz
9
0
@Fer - W kosmos to trzeba wysłać takich co chcieli wybudować dwie wieże
Do moderacji
Odpowiedz
7
2
Do moderacji
Odpowiedz
3
2