Piknik wojskowy na 20-lecie Polski w NATO

27
26.02.2019
Piknik wojskowy na 20-lecie Polski w NATO
Piknik wojskowy odbędzie się w Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód (fot. MS)
Elbląg jest na mapie 20 miast, w których 9 marca odbędą się wojskowe pikniki. W programie przewidziane są pokazy wyszkolenia i musztry, prezentacje sprzętu oraz spotkania z żołnierzami. To pomysł resortu obrony narodowej na uczczenie 20. rocznicy wstąpienia Polski do NATO.
Jak zapowiada Centrum Operacyjne MON, pikniki zorganizowane zostaną w formie „otwartych koszar”, dlatego każdy zainteresowany polską armią, służbą wojskową oraz historią naszej współpracy wojskowej w NATO, będzie mógł tego dnia swobodnie wejść na teren jednostek wojskowych. W Elblągu gospodarzem pikniku będzie Pułk Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód przy ul. Królewieckiej 169. W sobotę, 9 marca, od godz. 11 - podobnie, jak w 20 innych polskich miastach m.in. w Kielcach, Opolu, Poznaniu, Żaganiu - na przybyłych gości czekać będą pokazy wyszkolenia i musztry, prezentacje sprzętu i wyposażenia oraz spotkania z żołnierzami polskimi i armii sojuszniczych. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci oraz tradycyjnego, żołnierskiego poczęstunku.
   
   ------------
   W ciągu 20 lat Polska pokonała długą drogę, stając się jednym z liderów Sojuszu Północnoatlantyckiego. Przez ten czas zmieniły się również Siły Zbrojne i sposób ich postrzegania przez społeczeństwo. Armię nie tylko uzawodowiono, ale również zmodernizowano i dostosowano do standardów NATO. Stary sprzęt poradziecki zastąpiono nowoczesnymi rozwiązaniami na miarę możliwości i potrzeb dużego europejskiego państwa.
   W lipcu 2016 roku w trakcie Szczytu NATO w Warszawie podjęto istotne dla bezpieczeństwa Polski i regionu postanowienia. Jednym z najważniejszych stał się fakt stacjonowania w Polsce wojsk sojuszniczych oraz rozmieszczenia struktur dowódczych NATO i USA na terytorium Polski.
   W Elblągu ulokowano dowództwo Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód.
   
oprac. A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
"Widoczne efekty budowy Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej w EUH-E" ktos i wytlumaczy dlaczego nie mozna komentopwac? a o " Piknik wojskowy na 20-lecie Polski w NATO" mozna. jakas kontrowersja panuje w ich istnieniu, cos musi byc na rzeczy
absolwent (2019.02.26)
W końcu wygodny termin więc uda mi się przyjechać i zobaczyć wysuniętą wzmożoną obecność;]
botka (2019.02.26)

info

5  
  2
@absolwent - Bo tekst o centrum dydaktyki to reklama?
Ailatan (2019.02.26)
Niedawno była w Polsce "konferencja" mowy nienawiści i nawoływania do mordowania niewinnych Irańczyków. Ten piknik jest naprawdę nie na miejscu. Nie macie za grosz honoru!
(2019.02.26)
araby sami się morduja
(2019.02.26)

info

6  
  0
Tak jak przed 39 panowie się bawią
cgfjfd (2019.02.26)
Obłuda PiS nie ma granic!!! Narzekają na tramwaje koreańskie w Warszawie a W Straży Granicznej łączność przejmuje chińska komunistyczna firma Hytera!!! Policja to samo. Nadzór nad Polską przechodzi w ręce Chin. A co z polskim RADMOREM???
(2019.02.26)
Kto się bawi??
Paweł 87 (2019.02.26)
To chlam?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Paweł 87 (2019.02.26)
Chin? Tak bardzo boisz się wypowiedzieć nazwę tego kraju na "i", który codziennie opluwa Polskę? O wodociągach i masie innych rzeczy jakoś nie wspominasz, a martwisz się kilkoma firmami z Chin.
(2019.02.26)