Nieśli krzyż przez miasto

63
18.04.2019
Nieśli krzyż przez miasto
(fot. Michał Skroboszewski)
W środę wieczorem ulicami Elbląga przeszła procesja drogi krzyżowej. Wierni wyruszyli z kościoła przy ul. Robotniczej do katedry św. Mikołaja. Zobacz fotoreprotaż.
Procesji przewodniczył biskup elbląski Jacek Jezierski. Wierni przeszli ulicami miasta rozważając kolejne stacje związane z męką i śmiercią Jezusa Chrystusa. Nabożeństwo trwało ok. dwóch godzin i zakończyło się błogosławieństwem relikwiami Krzyża Świętego.
   Tradycja odprawiania drogi krzyżowej powstała w Jerozolimie (Via Dolorosa). W średniowieczu rozpowszechnili ją franciszkanie, którzy oprowadzając pątników, zatrzymywali się przy stacjach przedstawiających historię śmierci Jezusa. Liczbę czternastu stacji ustalono w XVII wieku.
red.

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
No i fajnie
(2019.04.18)

info

26  
  7
Tytuł artykułu jakiś taki ni w pięć ni w dziewięć.
Lat (2019.04.18)
Jakoś nie widać żadnego z cudownie nawróconych komuchów. A tak ochoczo biegali po 91 kościoła aż do kapelusza. Śmieszne leśne dziadki.
hmccv (2019.04.18)
Wiara chrześcijańska jest wielką częścią naszej historii i tradycji. Dlatego musimy ją pielęgnować i okazywać publicznie. W przeciwnym razie zatracimy się jak Francja a po ulicach będą biegać hordy zdziczałych muzułmanów i tęczowych lewaków, KOD itp.
Solder (2019.04.18)
Byłem wiele razy we Francji i tych hord nie widziałem, skąd je bierzesz, z propagandy TVP?
(2019.04.18)
I bardzo dobrze, a co do tęczowo lewackich wypowiedzi nowoczesnych elblongów; jeżeli nie odpowiada wiara naszych ojców to przejdźcie na islam to takie nowoczesne i postępowe albo niedługo przejdziecie siłą na religię miłości
Gość36 (2019.04.18)
@Solder - Naprawdę we Francji spotkałem masę WESOŁYCH, ŻYCZLIWYCH, UŚMIECHNIĘTYCH ludzi w odróżnieniu do naszej smutno zawistnej Polski. Tam nieznajomi z uśmiechem mówią Ci - bon jour. Nie pisz głupot o hordach bo to nieprawda!
(2019.04.18)
@Gość36 - G. prawda zmyślasz, znaczy straszysz tylko, bo w Polsce też ławki w kościołach puste, nic więcej. Taka kolej rzeczy.
(2019.04.18)
Niezły cyrk w XXI wieku
(2019.04.18)
Kto idzie? Nikt poza dziećmi biskupami i dziadkami nikt. Jakoś Francja to spokojny kraj i nic nie biegalo po ulicach!
Widzący Elblążanin (2019.04.18)