Na Modrzewinie królował dzisiaj offroad

45
12.01.2020
Na Modrzewinie królował dzisiaj offroad
(fot. Michał Skroboszewski)
- Trudno sobie wyobrazić lepszy teren do offroadu niż Modrzewina – mówią uczestnicy WOŚP-owych zawodów offroadowych. Rywalizują w błocie od rana, pokonując autami terenowymi, quadami czy motocyklami trasę ułożoną przez organizatorów. Zobacz więcej zdjęć.

- Zainteresowanie imprezą przerosło nasze oczekiwania – przyznaje Pascal z Offroadowego Elbląga, organizatora niedzielnych zawodów na Modrzewinie. Od rana przed biurem zawodów ustawiła się spora kolejka chętnych, by przetestować trasę, przygotowaną na 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Jeździmy od pięciu lat. Czwarty raz jesteśmy w Elblągu – przyznają Małgorzata i Rafał, małżeństwo ze Starogardu Gdańskiego – Świetnie się co roku bawimy, tym bardziej że cel jest szczytny.

- Przyjechaliśmy land roverem, który na co dzień jeżdżę do pracy. Ma zmienione koła, jest trochę podniesiony, spokojnie daje sobie radę na Modrzewinie. W zeszłym roku wygraliśmy kategorię wyczynową – dodaje pan Rafał.

- Mój mąż zawsze prowadzi, ja jestem pilotem. Największą frajdę mam ze zbierania pieczątek na trasie – przyznaje pani Małgorzata.

Po raz kolejny na finale WOŚP w Elblągu są też Marek i Kocur, miłośnicy offroadu z Gdyni, którzy przyjechali swoimi nissanami patrolami. - Ciężko sobie wyobrazić lepszy teren do offroadu niż Modrzewina, Zarówno do takiego lajtowego jak i ciężkiego. Wymarzony teren – chwalili.

W tym roku, by uatrakcyjnić rywalizację, organizatorzy wprowadzili dwie nowe kategorie – quady i cross. - Środowisko offroadowe przyjęło to z uśmiechem – przyznaje Pascal. - Naszym celem jest fajna zabawa i zbiórka pieniędzy. Jestem przekonany, że ubiegłoroczny rekord pobijemy, bo z licytacji mamy już niezłą kwotę.

Zawody offroadowe na Modrzewinie (wjazd od strony ul. Kwiatkowskiego) mają potrwać do godz. 15.30.

 

 

RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Super impreza, oby więcej takich.
dc (2020.01.12)
Super ludzie z pasja, który wracają do domu z pracy nie po to ,żeby z piwem przed telewizorem gnić.
Gosc123 (2020.01.12)
Bardzo super drogi leśne zniszczone rozjedzone z koleinami po pachy, bardzo super. szkodniki smrodzące blachosmrodami.
FikiPiki (2020.01.12)
Pytam się kto pokrywa koszty imprez organizowanych z okazji wośp? Za ten cały cyrk płaci każdy obywatel. Zebrana kasa tylko w części idzie na zakup sprzętu, ponieważ Owsiak i jego rodzina otrzymują, co miesiąc sute wynagrodzenie. Wspaniały sposób na życie. Tylko żal dzieci, które zbierają ta kasę.
(2020.01.12)
Po lesie autami??? Szkoda przyrody!! Garbusiarz cyklista
Zbyszek 1 (2020.01.12)
Gońcie, gońcie DZIADYGÓW! Tak każe naczelny czerwony jąkała. Więc ludzie róbta, co chceta!
0zł_dla_Owsiaka (2020.01.12)

info

16  
  12
Boże chroń nas normalnych przed mackami PiS
(2020.01.12)

info

19  
  16
Pisiory wspierają Rydzyka bo muszą, inaczej założy swoją partię i pogrzebie PiS hehehe !!!!
(2020.01.12)
rydze z torunia do ataku
(2020.01.12)

info

3  
  13
No tak,pierw byla UNIA Demokratyczna,pozniej UNIA Wolnosci ta przerobila sie na Platform Obywatelska,a ta z kolei przerobila sie na Koalicje Obywatelska,pora najwyzsza zeby PiS sie na cos sie przerobil,ale Kaczyniak to bystry facet,nie to co tepy Grzechu czy Rudy I'm the przerobki niewiele daly Garbusiarz cyklista
Zbyszek 1 (2020.01.12)