Kostka zniknie z mostu. Co w zamian?

72
22.10.2019
Kostka zniknie z mostu. Co w zamian?
(fot. Michał Skroboszewski)
Nawierzchnia Mostu Dolnego na rzece Elbląg jest w katastrofalnym stanie. Wiosną przyszłego roku ma się to zmienić – miasto szuka wykonawcy, który podejmie się wymiany nawierzchni. Zobacz zdjęcia.

Mosty zwodzone na rzece Elbląg oddano do użytku w 2013 roku. Nawierzchnię obu konstrukcji wypełniła w większości dębowa kostka, która szczególnie na Moście Dolnym w ciągu ul. Studziennej i Orlej, gdzie odbywa się ruch samochodowy, bardzo szybko zaczęła niszczeć. Początkowo ubytki były usuwane co roku w ramach gwarancji, ale to nie pomogło i nawierzchnię czeka gruntowna przebudowa.

- Kostka na Moście Dolnym zostanie w całości wymieniona. To nadal będzie konstrukcja drewniana, ale w nowej technologii.Mam nadzieję, że będzie stabilna i przetrwa lata. Most jest podnoszony, więc nawierzchnia bitumiczna nie spełniłaby swojego zadania, pękałaby – mówi Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga, odpowiedzialny m.in. za drogi w mieście.

W poniedziałek miasto ogłosiło przetarg na wymianę nawierzchni na Moście Dolnym, zarówno na jezdni jak i chodniku. Zakres prac obejmuje także wykonanie powłok antykorozyjnych i izolacji konstrukcji stalowej mostu oraz wykonanie odwodnienia.

Zainteresowane firmy mogą zgłaszać swoje oferty do 5 listopada. Przy ich ocenie w 60 procentach będzie decydować cena, a w 40 procentach – okres udzielonej gwarancji. Zwycięzca przetargu będzie miał czas na realizację prac do 20 kwietnia 2020 roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, przed nowym sezonem turystycznym nawierzchnia Mostu Dolnego przestanie straszyć przechodniów i kierowców.

 

RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Świetnie, a czemu za spartolenie roboty miasto musi znowu płacić? Pozwać albo projektanta, albo wykonawce za tak kichę i niech płaci za wykonanie nowej nawierzchni.
Taka prawda (2019.10.22)
a może tego co zatwierdził tą "kichę"
(2019.10.22)

info

94  
  2
I to jedyny bubel Grzesia, a Wy pacany go odwolaliscie jakby zrobił nie wiadomo jak zła rzecz. Teraz możecie cmokać w trąbkę go.
Trąbka (2019.10.22)
Kolejny uwalony przetarg detected. Tak bedzie, o ile zaklad? To jest Biedrąg, co to uwalanymi przetargami stoi i - niestety - zakladam ze historia sie powtorzy...
YHy (2019.10.22)

info

18  
  9
To powastało za czasow PO (jurka wcisly i grzesia nowaczyka)
opus (2019.10.22)
@opus - a kto jest w UM odpowiedzialny od lat za inwestycje, kto jest dyrektorem, i za Grzesia, i za Jurka, i za Witolda chyba. .. ?
(2019.10.22)
@Taka prawda - raczej inwestor czyli prezydent. Ale i tak to zapłacą po raz drugi mieszkańcy Elbląga.
(2019.10.22)

info

34  
  4
No kto? Nie boj sie ,powiedz...!!
(2019.10.22)
kto jest właścicielem firmy która tą kostkę położyła ???? powiedz pan panie prezydencie
jaśśśśśśśśśśśśśś (2019.10.22)

info

45  
  5
alkohol wytrawił drewno, za duzo menelstwa w tej okolicy
(2019.10.22)

info

15  
  13