Dziś Tuleya, jutro ty. Manifestacja pod sądem

54
08.06.2020
Dziś Tuleya, jutro ty. Manifestacja pod sądem
W poniedziałek 8 czerwca w 150 polskich miastach odbędą się wiece i manifestacje w obronie sędziego Igora Tulei. Hasło przewodnie to ‘’Dziś Tuleya, jutro Ty’’. W Elblągu manifestujący spotykają się o godz. 18 przez sądem na placu Konstytucji. 

We wtorek 9 czerwca w Warszawie o godzinie 9:00 odbędzie się posiedzenie Izby Dyscyplinarnej Sadu Najwyższego w sprawie decyzji o uchyleniu immunitetu sędziowskiego Igorowi Tulei. W obronie sędziego stanęły środowiska sędziowskie wśród nich Stowarzyszenie Sędziów Polskich ,,Iustitia’’. Przypomnijmy że chodzi między innymi o posiedzenie z 18 grudnia 2017 roku, kiedy to sędzia Igor Tuleya uchylił decyzję o umorzenie śledztwa w sprawie głosowania w Sali Kolumnowej Sejmu w grudniu 2016 roku - piszą organizatorzy manifestacji. - Aktualne działania Izby Dyscyplinarnej Sadu Najwyższego w sprawie sędziego to działania polityczne i zarazem represyjne, które mają pokazać innym sędziom że sędzia nie może mieć własnego zdania i własnej oceny sytuacji. Jednym słowem należy to interpretować tak, że sędzia jest podporządkowany i zarazem zależny od swoich przełożonych. Przypomnijmy sędziego obowiązuje etyka zawodowa i niezależność oraz bezstronność, władza jak się okazuje ma inne zdanie.

Organizatorzy protestu KOD Elbląg oraz ruch obywatelski ‘’Rozmawiajmy o Demokracji’’ zapraszają wszystkich elblążan na plac Konstytucji 1 pod Sąd Okręgowy w Elblągu o godzinie 18. Przypominamy o zachowaniu odstępów i obowiązujących przepisach epidemicznych.

"Pamiętaj dziś jest to Tuleya, jutro możesz być Ty" - piszą organizatorzy akcji. 

 

informacja nadesłana

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Oczywiście komentarze włączone i kolejna możliwość rzezi aktualna. Ale licza się kliknięcia a i ważność tego info przecież z najwyższej półki.
(2020.06.08)

info

8  
  5
Paranoja. Mam sie z tym Tuleją identyfikować.
(2020.06.08)
Ciekawy artykuł napewno dzięki takiej postawie tzn manifestacji pod budynkiem sądu coś się zmieni na lepsze !!!! Pismaki z portel zajmijcie się czymś sensownym i dobrym dla naszego miasta a nie nawoływaniem do bronienia resortowych dzieci !!!!!
Polak były mieszkaniec (2020.06.08)
Nie mogę zidentyfikować z Tuleją. Moi rodzice nie pracowali w SB
(2020.06.08)
Czerwona cenzura działa w szujowatym portelu !!!!!
Polak były mieszkaniec (2020.06.08)
Mamy bronić resortowych dzieci ??!!!! Ładnie macie mózgi zlasowane !!!!! Odtajnić zbiór zastrzeżony z IPN z każdego miasta i zobaczymy kto jest kim i na jakich stanowiskach siedzi jego rodzinka od pokoleń !!!!
Patriota (2020.06.08)
@Polak były mieszkaniec - Na pewno Polak?
Irenaodireny (2020.06.08)
Nie masz się z nikim identyfikować. Masz zrozumieć, że jak sam zderzysz się z jakimś urzedem obsadzonym przez ludzi z PiS, to nie masz szans, a w sądzie tym bardziej. I, żeby była jasność, nie popieram KOD, ale w tej sprawie, akurat mają rację.
mm263 (2020.06.08)
nie nadaje sedziego
(2020.06.08)

info

19  
  5
Tak?A z prezesem się identyfikujesz?I jego poglądami?To może coś o jego tatusiu napiszesz?Jak już tak sięgasz po argument z rodzicami.
mm263 (2020.06.08)