Autobus uderzył w drzewo. Są ranni

40
04.05.2016
Autobus uderzył w drzewo. Są ranni
(fot. Michał Skroboszewski)
Dziś (4 maja) przed godziną 16 w Zwierznie koło Markus autobus rejsowy PKS uderzył w przydrożne drzewo. Osiem osób jest rannych, wśród nich kierowca i dziecko. Droga jest zablokowana. Zobacz zdjęcia.
Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierowca autobusu jadąc w kierunku Starego Dolna, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewą stronę jezdni i uderzył w dwa drzewa. Otarł się o pierwsze, a w drugie uderzył czołowo. Kierowca był trzeźwy.
   W autobusie znajdowało się siedmioro pasażerów, wśród nich 11-letnie dziecko. W wyniku zderzenia wszystkie osoby odniosły obrażenia, w tym złamania kończyn oraz obrażenia klatki piersiowej. Ich stan nie zagraża życiu. Wszyscy zostali przetransportowani do elbląskich szpitali.
   Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy z JGR nr 1 w Elblągu, OSP Kępniewo oraz OSP Markusy. Ci ostatni jako pierwsi przybyli do wypadku. Pomogli jednej z pasażerek w wydostaniu się z rozbitego autobusu.
   Droga w kierunku Starego Dolna jest zablokowana. Policyjne dochodzenie wyjaśni przyczyny wypadku.
   
ms

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Dlatego wole Polskiego Busa
(2016.05.04)
Baranie a od kiedy polski bus jeździ przez Zwierzno
Tymitumi (2016.05.04)
o Polskim Busie to codziennie slychac ze mial wypadek
taktaktak (2016.05.04)

info

29  
  1
Polski Bus czy Drezyna....ważne,że wszyscy żyją. I znając życie zaraz to wszystko bedzie wina drzewa, że tam rosło????
Tymitumi (2016.05.04)

info

25  
  1
Moim zdaniem co tu jest nie halo. .. w kępniewie powinien być o 16 08 a rozbił sie tuż przed mostem w kępniewie około 15 45 Tak jakoś szybko jechał. Wyjechał z Elbląga 15 30 z dworca pks
(2016.05.04)
Głupie gadanie wypadek może mieć każdy czy PKS czy Bus.
marcin40 (2016.05.04)

info

23  
  1
co sądzicie o śladch hamowania po jednej tylko stronie- tej w którą go ściągnęło?
(2016.05.04)

info

6  
  2
Polski Bus częściej ulega wypadkom, przeczytaj na necie. Anioł Struż jednak czuwa nad normalnymi obywatelami Rzeczypospolitej Polskiej. Liczę, że kierowca jak i pasażerowie jak najszybciej wyjdą ze szpitali, cali i zdrowi. Ludzie do Elbląga przyjechali aby zrobić tanie zakupy dla rodzin a tu takie nieszczęście. Z rodzinami poszkodowanych jestem po dobrej myśli. Zwisają mi łapki w dół.
(2016.05.04)

info

14  
  0
Najlepsze jest zdjęcie 13 przegubowy wóz bojowy :-)
(2016.05.04)
A co z rozbitym wczoraj radiowozem na Jaśminowej? Czy Panowie policjanci już wiedzą czemu nie jeździmy pod prąd? I kto pokryje straty? Radiowozów i tak jak na lekarstwo.
raffikON (2016.05.04)

info

19  
  2