Wybrany wątek opinii

Co wy tu chcecie ograniczać ?... jak tu w tej mieścinie o godzinie 21-22 na ulicach jest pusto jak w pustelni. O godzinie 21 w Elblągu już ani nie zjesz ani nie wypijesz. I co wy tu chcecie jeszcze ograniczać?
Bocian . (2025.10.01)
@Bocian . - Sprzedaż alkoholu na terenie całego miasta od godziny 22giej do 6stej rano. To takie proste i bardzo potrzebne aby ludzie w końcu nauczyli się być ludźmi. Alkohol to czyste zło i robi z ludzi bydło oraz zarazę ludzkości. Ile jeszcze ludzi musi zginąć aby cały ten alkohol a raczej truciznę wylać raz na zawsze w przysłowiowy kanał. Alkohol to wróg człowieka.
(2025.10.01)
@Bocian . - Czas wyjść z domu po 21 i trochę się porozglądać.
KapitanSzyderca (2025.10.01)
Powstaną meliny, jak będzie popyt.
bra (2025.10.01)
Jak masz problemy to idź na terapię a nie wszystkich mierzysz swoją menelską miarą
(2025.10.01)
Nie ma wódy, nie ma terapii. Proste. Wtedy nie ma meneli a są narkomani którzy sięgają po inne używki otepiajace. Nie ma czego mierzyć.
(2025.10.01)
@bra - Nawet wiem jakie cwaniaki (z jakiej partii) będą je prowadzić.
(2025.10.01)
ale brednie. Lokale, puby, dyskoteki też mają mieć zakaz sprzedazy alkoholu po 22? przeciez oni z tego żyją. a nie każdy chla alkohol na umór. wychodząc ze znajomymi raz na jakiś czas żeby oderwac się od codziennych spraw, problemów, rozterek nie wyobrażam sobie nie móc wypić lamki wina bo ktoś inny pić nie potrafi i przez to jest zakaz dla wszystkich. Bez jaj. Elbląg jest zbyt malym miastem żeby wprowadzać takie na wyrost akcje. Ile macie sklepów całodobowych? Starczy palców u jednej ręki. a kto ma sie nachlać to się nachla. Kupi alko wcześniej, co pewnie i tak robi.
jakaś taka (2025.10.02)
@bra - Kolejny odklejony. Pojęcia nie masz czym była melina. Gdyby zakazać sprzedaży alkoholu i abstynencję wprowadzić to doprowadzi do rozkwitu melin. A tak co jeden z drugim nie ogarnie, że do 22:00 trzeba zapasy zrobić. Jakie meliny jak półki w sklepach uginają się od alkoholu. To jest sam lament jak wprowadzono zakaz handlu w niedzielę. I co? I nic? Po prostu sobota nabija zysk sklepów alkoholu trzeba kupić dwa razy tyle ile zwykle.
(2025.10.02)
@jakaś taka - Lokali to nie dotyczy. Czytaj ze zrozumieniem. Ot i cała tajemnica.
(2025.10.02)
@KapitanSzyderca - Co po 21 mądralo. Młodzież w McDonald z twarzą w komórkach. Wyjdź się rozejrzyj. Restauracji czynnej serwującej alkohol po 22 ciężko uświadczyć w tym mieście w tygodniu. Cały ten raban dotyczy praktycznie dużych miast, gdzie Starówka, Bulwary oblegane są całymi nocami przez ludzi z alkoholem ze sklepu. Jak wprowadza się taki zakaz od razu na ulicach nie masz tylu awantur, interwencji policyjnych, ludzi na SOR zwożonych po pijanemu. Takie są fakty z miast, które to wprowadziły. Elbląg problemu żadnego nie ma, pojedyncze żulerskie ekipy pod blokami eliminuje się zakazem picia w miejscach publicznych.
(2025.10.02)
@jakaś taka - Nikt nie mówi o lokalach i pubach. Temat dotyczy tylko sklepów i stacji beznzynowych.
KapitanSzyderca (2025.10.02)
Jak nie wiesz które lokale są czynne po 21 na mieście gdzie można normalnie kupić piwo czy szota, to znaczy, że nie wychodzisz z domu. Jest ich pełno. Młodzież siedząca w pseudorestauracji z telefonami to prawnie nie są nawet klienci tych lokali.
KapitanSzyderca (2025.10.02)
No to nie pij i tyle. Ktoś ci na siłę do gardła wlewa czystą?
(2025.10.02)
Powrót do komentarzy