Wybrany wątek opinii

Do tej pory Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? organizowało te przedsięwzięcia występując każdorazowo do Urzędu Miasta o dofinansowanie. Od końca minionego roku założyciel tego Stowarzyszenia jest etatowym pracownikiem UM. Stowarzyszenie złożyło projekt do Budżetu Obywatelskiego i wygrało go. Miasto ogłosiło przetarg na realizację tego projektu i teraz to samo Stowarzyszenie stanęło jako jedyne do przetargu. Należy się więc spodziewać, że zostanie realizatorem tego przedsięwzięcia. Niech mieszkańcy Elbląga ocenią sami jak się z tym czują
(2025.04.30)
Czyli kilka osób zglasza jakiś projekt obywatelski, zbiera podpisy i go wygrywa. Potem rejestruje firmę i jako jedyni stają do przetargu na realizację wcześniej przez siebie zgloszonego projektu. A zarabiają na tym czy non-profit?
(2025.04.30)
zloty melon
(2025.04.30)
Stowarzyszenie nie występowało do UM o dofinansowanie tylko składało projekty do BO. Głosowali mieszkańcy i to oni wybierali. Miasto do tego projektu BO ogłasza przetarg zgodnie z prawem. Możesz do jego realizacji przystąpić Ty, firma wujka, agencja ze Szczecina, każdy. Miasto nie blokuje możliwości realizacji przez inne firmy nic to stowarzyszenie. To że ktoś ze stowarzyszenia pracuje w UM? Każdy gdzieś pracuje. Jakie to ma znaczenie? Blokuje komuś możliwość organizacji ?
(2025.04.30)
Tak, kilka osób a nawet jedna może zgłosić projekt i zbierać podpisy, promować projekt i zdobyć dużą liczbę głosów w BO pozwalającą na wygranie. Nie musi rejestrować potem firmy czy stowarzyszenia może zrobić to przed lub jeszcze kilka dobrych lat wcześniej. I może stanąć do przetargu. Jak się nikt nie zgłosi to może być jedynym podmiotem który stanął do przetargu. No i oczywiście wszytyyystko Wam za darmo robia, wszystko, wszyściutko, bo przecież w Elblągu wszyscy powinni za darmo pracować żeby nikt złego w Porteliku nie napisał bo będzie chryja ze ktoś pracuje tutaj za pieniądze. Wszystko powinno być darmowe. Żebyście mogli oszczędzać na piwo grilla nowe dresy itp.
(2025.04.30)
Daj spokój. Przecież to typowi ujadacze. Nie ważne jaki temat, ważne, żeby się do UM przyczepić. I gwoli wyjaśnienia, osoba, do której też się tak mocno próbują przyczepić, odkąd pracuje w UM, nie jest już prezesem stowarzyszenia, właśnie z uwagi na ten konflikt interesów.
KapitanSzyderca (2025.04.30)
Powrót do komentarzy