Wybrany wątek opinii

Prąd jest produkowany przez elektrownię, głównie z węgla. Mamy węgiel, mamy elektrownie. Jak to się stało, że ma z tym coś wspólnego giełda? Przecież ja nie kupuję prądu na giełdzie, ale od elektrowni.
(2021.12.17)
spekulujacja i zlodziejstwo. pradu jest coraz wiecej powinien taniec
(2021.12.17)
Kupujesz prąd od dostawców czyli pośredników, i to oni są notowani na giełdzie i muszą nadrobić spadki swoich akcji. Coś takiego jak z owocami :)w skupie maliny kosztują nie całą zł. W sprzedaży kosztują koło 20 zł, a rolnicy nie mogą legalnie pominąć pośredników. I tak samo jest z ciepłem które produkuje Energa, a Ty kupujesz od EPECu. Kapitalizm Panie.
Tomasz85 (2021.12.17)
@Tomasz85 - Co ty opowiadasz, człowieku. Giełdy Ci się pomyliły. Ta z Książęcej z tą, na której handluje się uprawnieniami CO2.Albo wyjdziemy z tego eurokołchozu, albo będziemy palić chrustem, a oświetlać naftą. Europejski mainstream jest opętany zieloną ideologią z jednej strony, z drugiej po prostu skorumpowany. Wiatraki, PV, teraz gaz od Rosjan, w tym wszystkim potęgą w Europie są Niemcy, a kto aktualnie trzęsie Europą? Tandem Niemcy-Francja z ewidentną pierwszoplanową rolą tych pierwszych, zresztą Francuzi 70% energii mają z atomu, im to wariactwo zasadniczo dużo nie robi. To jest prawdziwy dramat, elitom w Brukseli naprawdę zależy na jak najwyższych cenach uprawnień, w ten sposób chcą wymusić odejście od paliw kopalnych. A to, że Polska na węglu siedzi, mają gdzieś. Energię mamy kupować od nich.
hd (2021.12.17)
@hd - Zobacz na giełdę akcji: tauron, energa pgnig. I sprubój kupić prąd prosto z elektrowni wtedy się dowiesz co ja opowiadam. Co nie zmnienia faktu, że też masz rację - każdy chce coś ukraść z naszego portfela.
Tomasz85 (2021.12.17)
a oprawach do emisji Co2 słyszałeś ? Spytaj Brukseli dalczego ?
odpowiedz dla madrali (2021.12.17)
@odpowiedz dla madrali - Lepiej zapytaj naszego rządu dlaczego podpisują co im Bruksela (czytaj Niemcy)każą? Zielony ład podpisali, odejście od węgla, zezwolenia na emisję CO2,a teraz to Bruksela zła ?
(2021.12.18)
Powrót do komentarzy