Wybrany wątek opinii
"Zostałem skazany za przestępstwo, którego nie popełniłem "- Nie Ty jeden i zapewne nie ostatni. Niewinnie skazanych jest cała masa! Takie są sądy i sędziowie, którzy nie zawsze kierują się rozumem tylko rzekomo dowodami. Nie chcę tu podawać przykładów, ale czasami całkowicie nie rozumiem postępowania sędziów, bo ja będąc na sali sądowej z góry byłem pewien jaki będzie wyrok, patrząc jak łatwowiernie sędzia wierzył funkcjonariuszowi mimo tego, że jego zeznania nie były spójne i co chwila zeznawał inaczej. Ja to nazywam ślepą wiarą przez sędziów w to, co funkcjonariusz zeznaje. Dopóki tego w sądach nie zmienią takich skazań niewinnych ludzi będzie zawsze dużo. Dlatego uważam i będę zawsze uważał, że reforma gruntowna sądów jest wręcz konieczna.
Do moderacji
Odpowiedz
49
10
To dlaczego nasz mądry naród protestował przeciwko reformie?? PiS właśnie chciał zrobić w sądach przeciąg!
Do moderacji
Odpowiedz
8
5
Następny PISS fanatyk. jak PISS ci pozmienia na sędziów i prokuratorów PISS to będzie jak za STALINA. Jest człowiek jest dla niego paragraf.
Do moderacji
Odpowiedz
7
12
@gość33 - Ale Ty głupi jesteś !!!!!
Do moderacji
Odpowiedz
1
0
Ale jaka to reforma? Czy w tej reformie było napisane, że pisma z sądu muszą być doręczane osobiście stronom zainteresowanym? PiS nie robi żadnej reformy, tylko wymienia obecnych ludzi na swoich, nawet też takich, którzy za komuny pracowali w wymiarze sprawiedliwości, to gdzie ta reforma? PiS zarządza prokuraturą i to przecież prokurator sporządza akt oskarżenia, a policja zbiera dowody i łapie podejrzanego.
Do moderacji
Odpowiedz
10
1
a sąd daje wiarę, że policja prawidłowo ustaliła dane odpowiedzialnego za kradzież.
Do moderacji
Odpowiedz
2
0
Teraz będzie takich spraw więcej - pisowski policjant zezna a pisowski sędzia przyklepie wyrok. Poza tym ziobrowska wykładnia prawa jest taka sama jak bolszewicka - to nie śledczy i prokurator mają udowodnić winę, tylko oskarżony ma udowodnić niewinność, a jeśli brak dowodów na winę, to nie znaczy, że niewinny, tylko że winny ale brak na to dowodów i należy go skazać.
Do moderacji
Odpowiedz
0
0
@!@#$%^&*() - Nie ma w Polsce PISowskich sądów. Od 1945 roku są niezawisłe, niezależne i z immunitetem. Więc o co ci chodzi?
Do moderacji
Odpowiedz
0
0
@!@#$%^&*() - Jakoś nie przypominam sobie aby przez ostatnie pół wieku obywatel PRL a teraz RP nie musiał udowadniać wymiarowi sprawiedliwości że jest niewinny. Skąd więc to twoje rozczarowanie ? nic się nigdy nie zmieniło, wszystko nadal jest constans.
Do moderacji
Odpowiedz
0
0