Wybrany wątek opinii

Ktoś zna przyczyny wypadku? Swoją drogą...po jakiego grzyba budować drogę o klasyfikacji "S" która ma tylko dwa pasy?! GDDKiA to już całkiem powariowało z tymi remontami typu "wyprostować zakręty". Cała trasa 22 powinna być 4 pasmowa...A odcinek Elbląg-Malbork to dramat! Ruch jak na siódemce, a tu dwa pasy, przez wsie, skrzyżowania, przejścia dla pieszych, etc. Ktoś z Was też ma takie same zdanie?
Gisc123 (2019.07.02)
Mam takie zdanie i odpowiedź. Gdyby ta droga 22 zamiast Elbląg z Malborkiem laczyła Olsztyn dajmy na to z Barczewem czy Olsztynkiem albo tylko z jakąś plażą w lesie, dawno byłaby to bezkolizyjna, czteropasmowa droga szybkiego ruchu.
(2019.07.02)
@Gisc123 - S22 jest drogą jednojezdniową (z rezerwą na drugą jezdnię) z racji, stosunkowo, niewielkiego ruchu. Nie ma sensu budować drugiej jezdni, bo droga, póki co, nie jest zbyt popularna. Odcinek Elbląg-Malbork posiada "tylko" status drogi krajowej głównej ruchu przyspieszonego (GP) i to o dopuszczalnym nacisku do 10 ton na oś. GDDKiA nie przewiduje podniesienia jej standardu do drogi ekspresowej w najbliższych latach (jedynie "wyprostowanie" zakrętów). Oczywiście na większe inwestycje brakuje pieniędzy i wątpie, aby się znalazły. Jedyny sposób, aby zachować bezpieczeństwo to dostosować prędkość do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów.
WojtekzOkrzei (2019.07.02)
@WojtekzOkrzei - Dokladnie. Nie ma tam takiego ruchu zeby była potrzebna 2 jezdzniowka. Juz wiekszy ruch jest miedzy E-g a Malborkiem. Tam by sie przydała 2 jezdzniowka, ale podejrzewam ze ze wzgledu na koszty nie predko powstanie.
hvK (2019.07.03)
Powrót do komentarzy