UWAGA!

[X]

Komentuj korzystajÄ…c ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj siÄ™ kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
Anuluj

@Gisc123 - S22 jest drogą jednojezdniową (z rezerwą na drugą jezdnię) z racji, stosunkowo, niewielkiego ruchu. Nie ma sensu budować drugiej jezdni, bo droga, póki co, nie jest zbyt popularna. Odcinek Elbląg-Malbork posiada "tylko" status drogi krajowej głównej ruchu przyspieszonego (GP) i to o dopuszczalnym nacisku do 10 ton na oś. GDDKiA nie przewiduje podniesienia jej standardu do drogi ekspresowej w najbliższych latach (jedynie "wyprostowanie" zakrętów). Oczywiście na większe inwestycje brakuje pieniędzy i wątpie, aby się znalazły. Jedyny sposób, aby zachować bezpieczeństwo to dostosować prędkość do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów.

WojtekzOkrzei