Maja wraca do Elbląga jako wicemistrzyni świata (hokej)

9
12.09.2022
Maja wraca do Elbląga jako wicemistrzyni świata (hokej)
(fot. UKS Wikingowie)
W niedzielę 11 września w austriackim Radenthein zakończyły się mistrzostwa świata w kokeju na lodzie kobiet do lat 18. Reprezentacja Polski juniorek, do której powołana została elblążanka Maja Brzezińska, wywalczyła srebrny medal, pokonując Danię 2:1 oraz Koreę Południową 2:1, a przegrywając z Austrią i Chińskim Tajpej.

Maja Brzezińska bardzo dobrze zagrała w tych mistrzostwach. Dzięki wykorzystanemu rzutowi karnemu elblążanka w 34. minucie meczu z Chińskim Tajpej doprowadziła do remisu. A bramka rywalek była jak zaklęta, wystarczy wspomnieć, że Polki oddały na nią aż 68 strzałów i tylko jeden (właśnie ten Mai) znalazł się w okienku.

W ostatnim meczu mistrzostw Polek - z Korą Południową - Maja zdobyła gola w 23 minucie, podwyższając prowadzenie naszej reprezentacji na 2:0. Polki wygrały ostatecznie 2:1 i tym samym zdobyły tytuł wicemistrzyń świata.

Sezon hokejowy dopiero się rozpoczyna. Przed Mają mecze ligowe Polskiej Ligi Hokeja Kobiet w barwach GKS Stoczniowiec oraz - za co trzymamy kciuki - występy w barwach narodowych zarówno juniorek jak i seniorek.


   

Dorota Jaskulska, prezes UKS Wikingowie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Może być nawet wicemistrzem wszechświata a w Elblągu stypendium nie dostanie. Bo hokej to nie dyscyplina sportowa tylko jakieś śmieszne hobby jak zbieranie puszek.
Mareczex (2022.09.12)
@Mareczex - Kolejny zawistny, który w życiu nic nie osiągnął
Sportowiec (2022.09.12)
@Mareczex - Sam jesteś śmieszne hobby...
Xyz11187889 (2022.09.12)
Gratulacje za sukces i ciężką pracę!!!!
Elbl (2022.09.12)

info

4  
  0
albo literówka albo istnieje taka dyscyplina jak Kokej ? Domyślam się, że chodzi jednak o hokej. Brawo, gratki za drugie miejsce.
(2022.09.12)

info

1  
  0
@Mareczex - Przyjdź na trening, to zobaczysz jakie to śmieszne hobby.
(2022.09.12)
@Mareczex chyba tylko ja widzę nie hejt ale ton gorzkiego sarkazmu. Bo w Elblągu tak właśnie postrzegane są dyscypliny poza
(2022.09.12)
(2022.09.12)
@Sportowiec - Jaki zawistny? Nie jest tak? Jak jej miasto podziękuje? W ogóle poza paroma dyscyplinami w Elblągu żaden sukces sportowy się dla władz nie liczy... Dla Mai mega szacun!
Mareczex (2022.09.12)