W autobusie polała się krew

5
15.07.2019
W autobusie polała się krew
(fot. Anna Dembińska)
- Akurat rozpoczynam urlop. To dobra okazja, by oddać krew i to już po raz 25. - mówi Radosław, jeden z elblążan, którzy odwiedzili dzisiaj autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Kilkugodzinna akcja odbyła się na placu Kazimierza Jagiellończyka. Zobacz zdjęcia.
Honorowych dawców do oddawania krwi namawiać nie trzeba. Dzisiaj na ogłoszenie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa odpowiedziało kilkadziesiąt osób, które od rana stały w kolejce do specjalnego autobusu, który przyjechał z Olsztyna i zaparkował na placu Jagiellończyka
   - Akurat dzisiaj rozpoczynam urlop. To dobra okazja, by oddać krew i to już po raz 25. - mówi Radosław, którego spotkaliśmy w kolejce honorowych dawców krwi.
   Krew oddało w sumie kilkadziesiąt osób, które w ramach podziękowań otrzymały tradycyjną paczkę z czekoladami. A na pamiątkę każdy z krwiodawców mógł zrobić sobie zdjęcie w specjalnej fotobudce, która stanęła przy autobusie.
   Kolejny raz „krwiobus” przyjedzie do Elbląga 26 sierpnia. Warto dodać, że krew można oddawać honorowo od poniedziałku do piątku w elbląskim oddziale RCKiK przy ul. Bema, do czego wszystkie zdrowe osoby gorąco zachęcamy.
   
   
RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Non stop zabiera z olsztyna ten pojazd krew z Elbląga niech zapłacą Elblągowi. Zlikwidowali w Elblągu punkt niech się walą.
(2019.07.15)

info

13  
  5
Nie dam się doić za free
(2019.07.16)

info

4  
  4
Niestety w Polsce krwiodawców nie szanuje sie. Oddają krew za. darmo i nic w zamian. Żeby systematycznie upuszczać należy odżywiać odpowiednio organizm. Krew nie wykorzystana zostaje sprzedawana i przerabiana na preparaty. Ktoś na tym robi dobry biznes.
(2019.07.16)

info

6  
  1
I Ty możesz potrzebować krwi
Galeria (2019.07.16)
@Galeria - Oddałem tyle, że dla Ciebie i paru nych by starczyło.
(2019.07.16)