Pojechali i pomogli

17
26.10.2019
Pojechali i pomogli
Rowerzyści przejechali przez Elbląg (fot. Anna Dembińska)
Spora grupa rowerzystów spotkała się dziś na placu Kazimierza Jagiellończyka. Cel wycieczki był szczytny: poprzez zakup cegiełek i udział w rajdzie rowerowym można było pomóc choremu na raka mózgu Szymonkowi z Elbląga. Zobacz zdjęcia z przejazdu.

W kwietniu tego roku u pięcioletniego Szymona z Elbląga zdiagnozowano guza mózgu. Jego historię opisywaliśmy tutaj. Szansą dla chłopca jest leczenie w niemieckiej klinice. Do tego jednak potrzebne są pieniądze.

- Zgłosił się do nas znajomy rodziny Szymona. Długo się nie zastanawialiśmy i postanowiliśmy pomóc. Za chwilę startujemy w rajdzie rowerowym, a dochód z cegiełek przekażemy rodzinie – mówił ks. Rafał Główczyński z Lepszego Elbląga, który zorganizował przejazd.

Na placu Jagiellończyka zebrała się pokaźna grupa rowerzystów. Do pokonania mieli 3 kilometry do Bażantarni, gdzie zaplanowano przerwę, a potem chętni mogli się wybrać na kolejny 15 kilometrowy etap.

- Ten krótki etap do Bażantarni zrobiliśmy po to, żeby każdy, kto chce mógł pojechać. Nawet jak nie czuje się na siłach, żeby przejechać całą trasę – mówił ks. Rafał Główczyński.

- Chcemy dołożyć swoją część, żeby pomóc temu chłopcu. To jedno, a po drugie jest piękna pogoda, więc można się wyrwać z synem i pokazać, że można zrobić coś innego niż tylko grać na komputerze – mówił Tomasz Osemlak, którego spotkaliśmy na rajdzie wraz z synem.

Szymonkowi można tez pomóc poprzez wpłatę na konto: Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”, Santander Bank nr konta: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374 Tytułem: “2414 pomoc dla Szymona Kublik”

 

SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Nie można zobaczyć więcej zdjęć tylko jedno na głównej stronie.
saba (2019.10.26)
Wybierz te na dole to wejdą wszystkie :)
Krzysztof. (2019.10.26)
Zgadza się, nie można obejrzeć zdjęć...
JaIwona (2019.10.26)
za późno się zorientowałem tez bym chętnie pojechał w tak szczytnym celu.
ARESIAK1 (2019.10.26)
Dzieki za konto dorzucilem dyche:)
3 mam kciuki!!! (2019.10.26)

info

9  
  0
Dobra robota. Lepszy Elblag i ks. Rafał Główczyński jak zawsze wszędzie gdzie mogą pomóc. Więcej takich a świat będzie lepszy. Pozdrawiam i trzymam kciuki:)
(2019.10.26)

info

18  
  0
Lepsze od opłaty za pochówek od proboszcza od Św, Wojciecha za pochówek /800zł/. Może się opamięta?
(2019.10.26)
Super inicjatywa idealna organizacja całego przedsięwzięcia duża frekwencja i szczytny cel .
Marcco (2019.10.26)

info

13  
  0
Ni do rytmu ni do taktu zajmij się czymś pożytecznym
(2019.10.26)
Byłem, jechałem i chce więcej imprez w takim celu :)
Lubię Pomagać :) (2019.10.26)