Nowe nawierzchnie na elbląskich ulicach

66
18.06.2020
Nowe nawierzchnie na elbląskich ulicach
Prezydent Elbląga Witold Wróblewski (z lewej) i przewodniczący Rady Miejskiej Antoni Czyżyk pochwalili się nową inwestycją (fot. Michał Skroboszewski)
Zakończyły się wymiany nawierzchni jezdni na ul. Piechoty i ul. Kochanowskiego. W tym roku ma być wymieniona nawierzchnia na kolejnym odcinku ul. Kochanowskiego. Zobacz zdjęcia.

Było już otwarcie Mostu Niskiego po remoncie, było otwarcie ul. Rybackiej, dziś prezydent Elbląga zwołał briefing prasowy z okazji zakończenia wymiany nawierzchni na ul. Piechoty.

- Na odcinku niecałych 300 metrów została położona nowa nawierzchnia bitumiczna, zrobiono wjazdy – wyjaśniał Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Przełożono nawierzchnię jezdni z kostki kamiennej oraz wykonano nową nawierzchnię chodnika z kostki betonowej. Koszt: 492 tys. zł za 290 metrów.

Na tym samym briefingu prezydent pochwalił się też zakończeniem inwestycji na ul. Kochanowskiego (od ul. Komeńskiego do ul. Sadowej). 250 m drogi zyskało nowa nawierzchnię bitumiczną oraz chodnik z kostki betonowej. Inwestycję zrealizowano z Budżetu Obywatelskiego. Koszt: 380 tys. zł.

W tym roku ma być jeszcze wykonany remont ul. Kochanowskiego na odcinku od ronda przy ul. Żeromskiego do ul. Komeńskiego. Inwestycję ma sfinansować inwestor realizujący budowę Lidla przy ul. Kochanowskiego.

SM

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
i na te wszystkie oddane naprawy nawierzchni mają zamiar jeździć? nie ma już co robić w UM?
(2020.06.18)

info

35  
  0
Niedawno remontowana Szarych Szeregów, dziura 30cm przy studzience na środku jezdni. Polecam :)
(2020.06.18)

info

28  
  1
Mówiłem, ze trawnik skoszony w Parku Planty zapraszamy na zdjęcia. Może prezydent aspiruję do jakiegoś trofeum medialnego. .. twarz roku albo
(2020.06.18)

info

30  
  1
Zajechany chłop jest robotą. .. prezydent spoko "musi"ale po co mu pan z RM może weście jeszcze księgową.
(2020.06.18)

info

28  
  0
Lans wladzy na całego, ale mieszkańcy i tak pamiętają jakie to rządy. ..
wilku (2020.06.18)

info

35  
  1
A kiedy zostanie wymieniona nawierzchnia na ulicy Nowogródzkiej ? której tak właściwie nie ma. Kiedy powstanie droga i chodniki ? tak aby dzieci mogły dojść do przystanku autobusowego i matki doprowadziły dzieci do przedszkola nie brocząc w błocie i narażając swojego życia.
(2020.06.18)

info

10  
  3
140 metrów na głowę Oficjela. .. to będzie ze 2 razy więcej niż długość mostu. Powinniśmy być dwa razy bardziej wdzięczni. Powinna być 2x większa pompa.
Wodniakszuwarek (2020.06.18)

info

18  
  1
Jeszcze troche to zrobi konferencję że dzieki niemu słońce rano wschodzi a wieczorem zachodzi. Żenujące te konferencje. A gdzie miejsca pracy nowe firmy rozwój miasta ???
Jestem za referendum. (2020.06.18)
panie Antoni, czy pan nie ma nic do roboty u siebie, tylko znowu grać za papużkę
(2020.06.18)

info

31  
  0
niech sobie nawierzchnie w mozgach wymienia
(2020.06.18)

info

18  
  1