Kacza zagadka nad Kumielą

28
18.02.2021
Kacza zagadka nad Kumielą
(fot. Anna Dembińska)
- Dlaczego nie są uzupełniane automaty do karmienia kaczek w parkach? Szumnie ogłaszano ich montaż, a dzisiaj nikt nie pamięta, by uzupełniać karmę – twierdzi nasz Czytelnik. - Automaty są uzupełniane na bieżąco, mają za to mechanizm, który pozwala pobrać karmę dla kaczek dziesięć razy dziennie – odpowiadają urzędnicy.

Do naszej redakcji zadzwonił jeden z Czytelników, mieszkający w pobliżu Kumieli. - Codziennie spaceruję w okolicy ul. Oliwskiej, by dokarmiać kaczki. Zauważyłem, że od dwóch miesięcy nie są uzupełniane automaty do karmienia kaczek zainstalowane przy ul. Oliwskiej. Tak szumnie ogłaszano ich montaż, a dzisiaj nikt już nie pamięta, by uzupełniać karmę. Dzwoniłem do Straży Miejskiej, Zarządzania Kryzysowego, Urzędu. Wszędzie słyszałem, że nie wiedzą, kto się tym zajmuje – twierdzi Czytelnik.

Automaty do karmienia kaczek zostały zamontowane przy ul. Oliwskiej i w parku Dolinka w 2019 roku. Są częścią projektu związanego z powstaniem szlaku elbląskich parków i mają wydawać specjalną karmę dla kaczek od grudnia do marca.

- Automaty działają, a karma jest uzupełniana raz na dwa tygodnie. Zajmują się tym pracownicy Urzędu Miejskiego, wcześniej należało to do obowiązków Zarządu Zieleni Miejskiej – informuje w odpowiedzi na nasze Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Kacza zagadka nad Kumielą
(fot. Anna Dembińska)

Jak dodaje urzędnik, nieporozumienia związane z automatami mogą wynikać z tego, że urządzenie posiada mechanizm, który umożliwia ograniczoną liczbę pobrań karmy.

- Mechanizm pozwala na pobranie 10 partii karmy dziennie z automatu. – dodaje Łukasz Mierzejewski.

Z informacji na automacie wynika także, że w ciągu godziny nie można pobrać więcej niż cztery porcje karmy. 

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Jakoś urzędnicy muszą się wytłumaczyć, . .. poziom tłumaczenia sięga dna, poprostu bełkot osoby upośledzonej. .. .. zresztą co tu wymagać od nich
mariusz741014 (2021.02.18)
Miejsce kaczek jest na Żoliborzu
(2021.02.18)

info

25  
  14
Moze I miejace kaczek jest na Źoliborzu, ale w Elblagu tez je mamy, o wiele lepiej niz bysmy mieli je miec w Fatherlandzie - lepsza kaczka jak rudy Donald, no ale jak sie wzieli za te pomoc urzednicy, to wiadomo jak bedzie, prawie tak samo jak ich interesuje port w Elblagu. Dziwne ze nasz kaczorek jeszcze ich tam trzyma, oj przdaloby sie gruntownie przewietrzyc ten nasz ratusz
Wicher.. (2021.02.18)
Ja trochę z innej beczki. .. Do kogo zwrócić się, aby naprawili zepsute bramki na psi wybieg, na Dolince?
(2021.02.18)

info

12  
  1
Karma wydawana dwie i pół godziny (maksymalnie )w ciągu dnia, "tankowanie "raz na dwa tygodnie???, Może Państwu w magistracie tak często jeść dawać. .. .Szacun. .. .. Otwórzcie te skarbce, ludzie więcej sami tam wrzucą niż Wy raz na dwa tygodnie przyniesiecie, a inni pokarmią.
Kmicic (2021.02.18)

info

16  
  10
Ludzie, nie widzieliśta jak brzuch ma kaczor? Chceta go zabić karmą?
parafianka-pisiafanka (2021.02.18)

info

11  
  6
który głąb z UM odpowiadał na to pytanie??? Dlaczego kolejny raz bezczelnie kłamiecie? Chodze do parku 3 razy dziennie. Może w grudniu była jeszcze karma i od tamtej pory nic. Proszę nie rozpowiadać że uzupełniacie automaty bo tego nie robicie!!!!!
Kaczor Donald (2021.02.18)

info

24  
  3
@Wicher.. - Ty jesteś głupi od urodzenia czy przechodziłeś jakieś specjalne szkolenie?
ANTY pis (2021.02.18)
Kto Kaczorka nie szanuje. Niech go w d. .ę pocałuje.
(2021.02.18)

info

6  
  6
Tylko raz na 2 tygodnie? w czasie takich mrozów? Słabo
chelsea (2021.02.18)

info

8  
  3