Chodnik do remontu, ale tylko w części

50
06.09.2024
Chodnik do remontu, ale tylko w części
Fot. Mikołaj Sobczak, arch. portEl.pl
Wygrany w Budżecie Obywatelskim projekt remontu pasażu przy ul. 1 Maja mógł być okazją do całościowej modernizacji chodnika. Urzędnicy zdecydowali się jednak wykonać absolutne minimum.

Kilkanaście dni temu informowaliśmy o otwarciu ofert na remont chodnika przy ulicy 1 maja. Najniższą ofertę złożyło Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, które swoje usługi wyceniło na 375 tys. zł. Zakres prac na pasażu obejmuje m.in.: prace rozbiórkowe, remont nawierzchni pasażu, w tym schodów, wykonanie podjazdu dla osób niepełnosprawnych wraz z balustradami.

Chodnik w tym miejscu jest stosunkowo szeroki, nas zastanowiło dlaczego nie zdecydowano się poszerzyć zakresu inwestycji. "Dlaczego przy okazji remontu chodnika przy ul. 1 Maja nie zdecydowaliście się Państwo na poszerzenie zakresu inwestycji (były już przypadki poszerzania zakresu inwestycji z Budżetu Obywatelskiego) i nie zdecydowaliście się np. na utworzenie ścieżki rowerowej w ciągu chodnika lub zwiększenie trawnika kosztem chodnika?“ - zapytaliśmy elbląski ratusz. „W budżecie miasta, z uwagi na brak możliwości finansowych, zabezpieczono środki na zakres wynikający z wniosku złożonego do Budżetu Obywatelskiego dotyczącego jedynie pasażu, który wymagał najpilniejszych napraw, a nie całego chodnika przy ul. 1 Maja. Przebudowa fragmentu nawierzchni ciągu komunikacyjnego pieszego przy ul. 1 Maja poprawi bezpieczeństwo pieszych, umożliwi korzystanie bez barier przez osoby starsze i osoby z niepełnosprawnością, a także poprawi estetykę ul. 1 Maja.“ - odpowiedziała Adrianna Kuzko z Biura Prasowego Prezydenta Elbląga.

Na pytanie: „Czy były rozpatrywane inne warianty poprawy wzmiankowanego odcinka. Czy znacie Państwo szacunkowy koszt utworzenia na ww. odcinku ścieżki rowerowej lub trawnika? Jeżeli tak, to ile on wynosi?“ nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

SM

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Była zrzutka na radio, ,była zrzutka na partię. Były pikietyvw obronie osadzonego ojca salcesonu i innych pisiorów. Tymczasem pisiory już planują następną
17 emerytura potrzebna (2024.09.06)

info

27  
  41
I nie pomyliłem się co do wyboru wykonawcy. Robią bo robią, bo pieniądze trzeba zjadać, ale jakości i projektu znowu zabraknie, to typowe dla inwestycji miejskich.
(2024.09.06)
Częściowe wypłaty w um!!!!
bolt (2024.09.06)

info

27  
  4
Komedia ciąg dalszy minilastyczny ELBLĄG
(2024.09.06)
No brawo, oczywiście że w części. A port miejski taki do samodzielnego montażu dla każdego tektura i klej.
(2024.09.06)

info

43  
  3
Najważniejsze, że Śliwka i straszny PIS nie wygrał hahahahahah i obroniliśmy nasz POrt żeby Kaczor nie wywiózł go do Warszawy hahahahahah
(2024.09.06)

info

38  
  22
@17 emerytura potrzebna - Może Pinokio zasili stany osobowe zakładów karnych ?
Głęboka Troska (2024.09.06)
Kameralność, czyli mnimalizm wraca - uczeń godny swojego Pana.. niedługo w kiblu będą szklem pupę podcierać
(2024.09.06)
#cenzuranaPOrtelu to nie sa wolne media!
Polexit (2024.09.06)
Jakież to elbląskie hue hue tu wszystko robi się połowie albo wcale.
Szyderca (2024.09.06)

info

36  
  0