14. Budżet Obywatelski czas zacząć. Zgłoś swój pomysł!

27
12.05.2025
14. Budżet Obywatelski czas zacząć. Zgłoś swój pomysł!
Zdjęcie z konkursu Fotka Miesiąca, czerwiec 2019, fot. Fot. FredAN
Już po raz czternasty elblążanie mają okazję realnie wpłynąć na rozwój swojego miasta dzięki Budżetowi Obywatelskiemu. Tegoroczna edycja oficjalnie wystartowała 12 maja. - Zachęcamy wszystkich mieszkańców – bez względu na wiek – do aktywnego udziału i zgłaszania własnych pomysłów na poprawę wspólnej przestrzeni - apelują władze miasta.

Budżet Obywatelski to inicjatywa, która od lat pozwala elblążanom decydować o przeznaczeniu części miejskich środków finansowych na projekty służące lokalnej społeczności. Może to być nowy plac zabaw, remont chodnika, zieleń miejska, wydarzenie kulturalne czy każda inna inicjatywa, która pozytywnie wpłynie na życie mieszkańców.

14. Budżet Obywatelski czas zacząć. Zgłoś swój pomysł!

Wnioski można składać do 30 maja. Formularze dostępne są online na stronie: www.budzetobywatelski.elblag.eu, a także w wersji papierowej w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz w Ratuszu Staromiejskim. Wypełnione formularze należy złożyć w jednym z tych dwóch punktów. - Warto podkreślić, że wnioski mogą składać wszyscy mieszkańcy Elbląga, również osoby niepełnoletnie – pod warunkiem uzyskania zgody przedstawiciela ustawowego - informują władze miasta.

Budżet Obywatelski to nie tylko sposób na poprawę infrastruktury i jakości życia w mieście, ale także ważne narzędzie budowania wspólnoty i zaangażowania obywatelskiego. Nie zwlekaj – Twój pomysł może zmienić Elbląg!

Elblążanie i elblążanki będą mieli w tym roku do rozdysponowania rekordową kwotę 5 mln złotych. Po 700 tysięcy zł przypadnie na każdy z pięciu okręgów oraz 1,5 mln złotych na inicjatywę ogólnomiejską.

informacja Urzędu Miejskiego w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
jeszcze z 12 i 13 nasze kochane władze się nie wywiązały...
kahatella (2025.05.12)

info

17  
  6
Znów szwindel ubywatelski?
Głębokie zaniepokojenie (2025.05.12)

info

19  
  7
po co mam pisać jak i tak dostana ci co mają dostać i się znaja z tymi co musza się znać
(2025.05.12)

info

19  
  5
.... a róbta co chceta
(2025.05.12)

info

2  
  1
Zobaczcie do chwili obecnej Prokuratura nic nie ustaliła po za nagraniami z monitoringu, kto przynosił te karty i skąd miał numerki PESEL. a to już rok będzie.
Real (2025.05.12)

info

20  
  0
I znowu pseudo stowarzyszenia będą robić przekręty i zgłaszać projekty typu statek który w żaden sposób nie przyczyni się do poprawy bytu mieszkańca Elblaga7,zwykłego Kowalskiego.
Kqrkekek (2025.05.12)
Jak tam równouprawnienie PŁCI ? Bo z takimi HASŁAMI wyborczymi WASZ z PO Kandydat na prezydenta Trzaskowski startuje, jak ogłaszacie akcję z badaniem piersi i już szykanujecie facetów ? Z roku na rok zwiększa się liczba MĘŻCZYZN z guzami piersi ! A tu proszę pod waszymi zarządami ( bo to wy rządzicie w Polsce i wasza partia euroludowa zadządża EP).
(2025.05.12)

info

7  
  1
10 metrowy pomnik piekarczyka na przeciwko katedry z rękami rozłożonymi.
Szejk Ali (2025.05.12)

info

9  
  3
Proponuję odchwaszczanie polbruku na Modrzewinie, bo najwyraźniej Zieleń Miejska o niej znowu zapomniała..
(2025.05.12)

info

7  
  2
Ja mam propozycję zwiększenia wpływów budżetowych. Zacznijcie dotkliwie karać finansowo wszystkich, którzy przed wejściem do Szpitala Wojewódzkiego notorycznie palą papierosy. Wlepić kary po 5 tys. zł z natychmiastową egzekucją i szybko się szkodniki oduczą truć ludzi w imię własnej głupoty i egoizmu.
Zażenowany pacjent (2025.05.12)