Zakaz kierowania i grzywna za jazdę bez prawa jazdy

13
30.09.2020
Zakaz kierowania i grzywna za jazdę bez prawa jazdy
arch. portel.pl
Sąd Rejonowy w Elblągu wydał wyrok w sprawie 37-latka, który kierował bez uprawnień. Jest to kolejny już wyrok skazujący za podobne wykroczenie. Policjanci ostrzegają przed lekkomyślnością.

Mężczyzna został zatrzymany 8 sierpnia 2020 r. w Elblągu na ulicy Piłsudskiego. Kierował BMW bez wymaganych uprawnień. Policjanci skierowali sprawę do sądu. Zapadł wyrok skazujący. 37-latek musi zapłacić 1 000 zł grzywny oraz ma zakaz kierowania pojazdami w ruchu lądowym na rok. Tym samym dopiero po tym czasie będzie mógł otrzymać uprawnienia, o które dopiero może się starać. Jeżeli w tym okresie zostanie zatrzymany za kierownicą, odpowie za przestępstwo. Za złamanie sądowego zakazu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
   
    

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
a kogo to obchodzi ?
(2020.09.30)
Jak Cię nie interesuje, to po co się udzielasz? Poszukaj sobie czegoś, co Cię zainteresuje.
Już niedługo wieś Elbląg (2020.09.30)
Dlaczego temu kierowcy skradziono prawo jazdy ? Powinien iść na policję.
Nielogiczne (2020.09.30)

info

3  
  10
Zapraszamy do Stoboje, Jeziorki, Kamiennik Wielki. Kilka osób straciło tam prawo jazdy za +50 i dalej jezdzi mimo zakazu!
Konfident? STOP BEZKARNISCI (2020.09.30)
Żadna kara zabieranie uprawnień bo jak widać można nadal bez nich jeździć.
Phihihi (2020.09.30)
@Konfident? STOP BEZKARNISCI - Na wsi tak właśnie funkcjonuje nasze prawo, a właściwie w ogóle nie funkcjonuje, nie mówiąc już o bezradnej policji.
(2020.09.30)
@Phihihi - Skoro prawo jazdy w Polsce tak trudno zdać i tak łatwo stracić, to ludzie jeżdżą bez i żadne kary tego nie zmienią, bo transport publiczny u nas poza miastami praktycznie nie istnieje, w małych miastach to samo, a ludzie jakoś muszą się dostać do miasta na zakupy czy do lekarza. Jak to jest możliwe, że w Polsce zdawalność na prawo jazdy jest bardzo słaba, a za granicą ci sami Polacy zdają bez problemu?
(2020.09.30)
Gość To po kiego wuja te puste głowy się jeszcze budują na wsi????? Skoro nie ma tam transportu publicznego to jest to dzicz i pustkowie. Działki tanie, a jak straci prawko/samochód ku padnie to płacz. Nikt im tam się budować nie kazał.
Jjrr (2020.09.30)
@Jjrr - Ludzie mieszkają tam od urodzenia. Poza tym jak ktoś ma gospodarstwo rolne to nie będzie trzymał krowy na balkonie w mieście do wydedukowania tego nie trzeba być mistrzem intelektu. W Polsce jest 1,4 miliona gospodarstw czyli razem z rodzinami to ok 5 milionów ludzi. Kwestia jest taka, dlaczego tak trudno zdać prawo jazdy w Polsce, a w innych krajach łatwo?
(2020.09.30)
@Jjrr - Zaklamany miastowy
Glupi przedmowca (2020.10.01)