Pijani kierujący: rekordzista na skuterze miał ponad 3 promile

4
17.08.2020
Pijani kierujący: rekordzista na skuterze miał ponad 3 promile
Fot. KMP w Elblągu
Policyjne kontrole w miniony weekend doprowadziły do wyeliminowania z ruchu sześciu nietrzeźwych kierujących oraz czterech kierowców, którzy zapomnieli o tym, że w terenie zabudowanym ograniczono prędkość do 50 km/h. Każdy z nich jechał powyżej 100 km/h.

O ile w przypadku przekroczeń prędkości prawa jazdy zostały zatrzymane na trzy miesiące, o tyle w przypadku nietrzeźwych dokumenty stracili oni na dłużej. Rekordzistą okazał się pewien 47-latek kierujący skuterem znanego chińskiego producenta longija. Policjanci zatrzymali go przy ul. Nitschmanna. Badanie alkotestem wykazało u niego 3,08 promila alkoholu w organizmie.

Inny kierujący, tym razem oplem vectrą, został zatrzymany przy ul. Rawskiej. 41-latek miał w organizmie 1,88 promila alkoholu.

Jeszcze inny, tym razem 35-latek za kierownicą osobowego audi „wydmuchał” podczas policyjnej kontroli 1,48 promila alkoholu. Policjanci nie zatrzymali mu prawa jazdy ponieważ mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania.

Cofnięte uprawnienia miał natomiast 51-latek zatrzymany w Pomorskiej Wsi. Nie był to jedyny problem mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało u niego 0,8 promila alkoholu w organizmie.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania wszelkimi pojazdami na czas określony przez sąd.

kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

WYSOKI SĄD da 1500 zł kary, max na roczek zabierze prawo jazdy i tyle z konsekwencji bycia żywą torpedą drogową, która za nic ma życie i zdrowie innych uczestników ruchu! HAAA TFUU na takie wyroki!!!!
Gosc6373 (2020.08.17)

info

3  
  0
W miejscu, gdzie mieszkam jest ograniczenie prędkości do 40 km/h i prawie mało kto tego przestrzega. Zgłaszanie nie przynoszą żadnych starań policji na zmianę stałych od lat naruszeń przepisów przez kierowców. No cóż mamy policję jaką mamy.
(2020.08.17)

info

2  
  1
Dlaczego rząd nic z tym nie robi ??? Przecież wiadomo, że wprowadzenie kar 20 - 30 tyś złotych za tego typu wybryki ukróciłoby proceder. .. a już wiem dlaczego przecież to patologia a u nas maja się dobrze i jeszcze pińcet dostajom za krzyżyk w odpowiednim kwadraciku na karcie !
(2020.08.17)

info

5  
  2
Był wśród nich jakiś Witold?
(2020.08.18)

info

1  
  0