Ósmoklasiści poznali wyniki egzaminów

27
03.08.2020
Ósmoklasiści poznali wyniki egzaminów
fot. Anna Dembińska 9arch. portEl.pl)
Najlepiej wypadł egzamin z języka angielskiego. Najsłabiej – matematyka. Ósmoklasiści poznali wyniki egzaminu kończącego szkołę podstawową.

Egzamin ósmoklasisty zdawało w Elblągu prawie tysiąc absolwentów szkoły podstawowej.

Z języka polskiego uczniowie elbląskich podstawówek średnio uzyskali 56 proc. możliwych do uzyskania punktów. Ten wynik sytuuje ich poniżej średniej krajowej, która wyniosła 59 proc.

Tradycyjnie już najsłabiej wypadła matematyka. Elblążanie zdobyli 47 proc. punktów, ale uplasowali się wyżej niż średnia ogólnopolska – 46 proc.

Wśród języków obcych największą popularnością cieszył się język angielski. Zdecydowało się go zdawać 942 uczniów. Średni wynik – 58 proc, co uplasowało elbląskich uczniów powyżej średniej krajowej (54 proc.). 16 osób zdawało język niemiecki (średnia 38 proc.).

Egzaminu nie można było nie zdać. Jego wyniki miały jednak wpływ na rekrutacje do szkół ponadpodstawowych.

SM

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Czyli połowa gimbazy to analfabeci. A to przecież przyszli lekarze, prawnicy, nauczyciele itp. .Może czas odłożyć smartfon i zajrzeć do książki. .?
(2020.08.03)
Czy to nie zatrważające, że wyniki z angielskiego są lepsze od tych z polskiego?
Sokrates (2020.08.03)

info

23  
  6
te wyniki były już znane w piątek rano, dzisiaj już powinny być znane poszczególnych szkół
(2020.08.03)

info

14  
  1
Obniżyli zacbłędy język. ortogr onterpunkcję w wypracowaniu i masz 80% choć wszystko inne masz ok.
misis (2020.08.03)

info

6  
  4
Czyli J. POLSKI stał się dla polskich dzieci językiem obcym? :-(
(2020.08.03)

info

4  
  0
Słaby wynik egzaminu niekoniecznie oznacza, że ktoś się nie uczył. Moja córka wypadła poniżej średniej, choć skończyła szkołę z wyróżnieniem.
(2020.08.03)
Po pierwsze nie ma już gimbazy, a po drugie-to jest średnia, więc Ci, którzy ja zaniżają raczej tymi lekarzami prawnikami nie będą. .. choć kto wie. ..
Ggg (2020.08.03)
Przerażające wyniki. Co robią w szkołach nauczyciele, nagradzani i wychwalani, co robi Departament Edukacji (czy jak to cudo tam się teraz nazywa. .. )? To bardzo niepokojące, drodzy nauczyciele cierpiący. .. .
Belfrydowymiany (2020.08.03)
@Belfrydowymiany - A co robią rodzice ? Jak aktywują ? Jak rozwijają pasje ?
(2020.08.03)
Droga mamo, zapewne bylas w 3 klasowej, zapewne slyszalas k naciaganiu ocen, zapewne wiesz, ze mozna ocene "wychodzic". Szkola srednia mocno zweryfikuje talent i umiejetnosci. Wierz mi. .. ucze w sredniej.
(2020.08.03)