Nie dość, że (jednoręki) bandyta, to jeszcze nielegalny

31
15.10.2020
Nie dość, że (jednoręki) bandyta, to jeszcze nielegalny
Fot. Krajowa Administracja Skarbowa
- W Elblągu wykryto nielegalny punkt hazardowy – poinformował nas w zeszłym tygodniu jeden z naszych Czytelników. Informację potwierdziliśmy w Krajowej Administracji Skarbowej, a dziś (15 października) poznaliśmy więcej szczegółów tej sprawy.

- W ciągu kilku dni warmińsko-mazurscy funkcjonariusze KAS zatrzymali 9 automatów do gier, punkty z nielegalnymi urządzeniami działały na terenie Elbląga i Szczytna – poinformowała nas Marta Rosiak, oficer prasowy Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie - Przeprowadzone eksperymenty potwierdziły nielegalny charakter urządzeń.

Marta Rosiak wskazuje, że w ubiegłym tygodniu funkcjonariusze KAS z Elbląga otrzymali informacje od policjantów z elbląskiej Komendy Miejskiej Policji o ujawnieniu automatów do gier hazardowych. Na miejscu przeprowadzili eksperyment w zakresie legalności urządzania gier na automatach.

Nie dość, że (jednoręki) bandyta, to jeszcze nielegalny
Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

- Punkt gier znajdował się w ogólnodostępnym miejscu, usytuowany był w obrębie innych sklepów, w pawilonie po byłym kiosku owocowo-warzywnym – informuje Marta Rosiak. - Na miejscu funkcjonariusze stwierdzili, że dwa automaty są włączone, a jeden nieczynny. Obiekt był monitorowany dwiema kamerami od wewnątrz i jedną zewnętrzną. Drzwi wyposażone były w elektroniczny wizjer, na którym wyświetlany był wizerunek osób, potencjalnych klientów punktu gier.

To nie jedyny przypadek nielegalnych praktyk w zakresie gier hazardowych w naszym województwie.

- 12 października funkcjonariusze KAS z Olsztyna zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów do gier hazardowych – wskazuje Marta Rosiak. - Mimo trwającego zagrożenia epidemicznego, w centrum Szczytna działał nielegalny salon, gdzie dostęp do środka był możliwy tylko po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z obsługą lokalu. Przeprowadzony na miejscu eksperyment procesowy oraz przesłuchanie świadków jednoznacznie potwierdziły nielegalny charakter urządzeń.

Ujawnione automaty z Elbląga i Szczytna zostały zajęte jako dowody rzeczowe, sprawę prowadzi komórka dochodzeniowo-śledcza Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie. 

W Polsce automaty do gier hazardowych objęte są monopolem państwa.

oprac. TB na podst. inf. KAS

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Jeden pomysłowy Janusz to w mieszkaniu zrobił pokój gier i na brak klientów nie narzeka
Widziałem (2020.10.15)
kapuś
(2020.10.15)
Forse przegrywaja, a w domu zona, matka placze, bo nie ma na chleb. On ciagle liczy ze sie odegra. .. .
Akacja (2020.10.15)

info

44  
  4
Że jeszcze ktoś wierzy że w to wygra Następnym razem w kościele postawcie, tam nie ma podatków
Zielarski (2020.10.15)

info

20  
  3
Na Zawdzie jeden zamykają, drugi już powstaje ? ? Może i faktycznie w mieszkaniu. Jakiś "biznesmen "bardzo lubi ten rejon miasta.
Jantar , Kalenkiewicza itp itd (2020.10.15)

info

19  
  0
@Widziałem - Już nieaktualne, nikt mi nie otworzył drzwi
Gracz (2020.10.15)
Problemy Polski i Polaków :D:D nielegalnie maszyny do gier :D nielegalna gra w pokerka:D:D nielegalna gra hazardowa w necie :D:D nielegalny ubój rytualny :D nielegalna mamahuana :D nielegalny tv i radio w domu :D nielegalne agencje towarzyskie :D nielegalna dobudowa ganku w domu :D nielegalna wiata ogrodowa :D, za to legalnie działał amber goldman spółka z o. o. i fozz i różnie takie fajne rzeczy, a Sławomir N. i kolesie entertaiment limited corporation udowodnią zawsze i wszędzie przed każdym postępowym demokratycznym sądem że są fajni a KAS bedzie im bił brawo, polska to taki fajny kraj jak dobrze że demo-kracja jest po słusznej stronie :D no na razie to demo bo pełna wersję trzeba kupić na licencji a to nie są takie rzeczy, a kogo na to stać ?. .. ..
0000007 (2020.10.15)
"a dziś (15 października)poznaliśmy więcej szczegółów tej sprawy. ""Punkt gier znajdował się w ogólnodostępnym miejscu, usytuowany był w obrębie innych sklepów, w pawilonie po byłym kiosku owocowo-warzywnym"abra kadabra czary mary twoja stara to twoj stary, ciezko wam podac gdzie przestepcy działali? boicie sie podac ulice adres, i to ma byc informacja ktora mowi ze dzwony dzwonia tylko nie wiecie w ktorym kosciele
(2020.10.15)

info

7  
  0
@0000007 - no plotki łapią i się chwalą ze boja sie podac miejsce a grube ryby nietykalne,
(2020.10.15)
@0000007 - Wy Polacy jesteście ciekawym narodem. Gdy wprowadzali ubój rytualny, to krzyczeliście, że wyznawcy judaizmu i islamu brutalnie torturują i mordują zwierzęta. Gdy teraz Wasz rząd chce tego zabronić, to znowu narzekacie, żeby tego nie robił. To jak to w końcu jest?
(2020.10.15)