Dziennikarz uderzony podczas pożaru w sortowni?

30
29.10.2025
Dziennikarz uderzony podczas pożaru w sortowni?
(fot. UM Elbląg)
Reporter jednej z ogólnopolskich stacji zgłosił na policję, że został uderzony przez mężczyznę ubranego w uniform strażaka-ochotnika podczas akcji gaśniczej w sortowni odpadów ZUO. Sprawę wyjaśnia policja.

- Ze zgłoszenia wynika, że został on zaatakowany przez nieznanego mężczyznę ubranego w bluzę z napisem „OSP Łęcze”. Napastnik miał uderzyć go pięścią w twarz, powodując nieustalone obrażenia lewego łuku brwiowego – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. – Sprawdzamy, czy takie zdarzenie miało miejsce, czy ten mężczyzna, o którym mówił zgłaszający, ma związek z OSP. Wyjaśniamy okoliczności tej sprawy. Nie wykluczamy, że komuś w tej sytuacji puściły nerwy.

Przypomnijmy, że pożar w sortowni odpadów wybuchł w sobotę przed godz. 19. W akcji gaśniczej uczestniczyło w kulminacyjnym momencie 18 zastępów jednostek straży pożarnej i ponad 100 strażaków. Trwała ona ponad 19 godzin.

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Nie dość, że przeszkadzał to jeszcze nakablował!!!
(2025.10.29)

info

72  
  13
A kto i po co go tam w ogóle wpuścił? Wziąłby jeszcze ranny został czy zginął i by musieli zbiórki robić na rodzinę i dochodzenia wszczynać. Sytuacja wyjątkowa, dostęp tylko dla służb.
z_daleka (2025.10.29)
TVRepublika takie reakcje wytwarza.
(2025.10.29)

info

34  
  25
"puściły nerwy"..... i to jest powód, żeby bić? Wstyd OSP Łęcze
#nn (2025.10.29)
@#nn - Jak był natrętny i mógł zginąć w pożarze taki reporter to taki cios uratował mu życie. Brawo dla strażaka który narażając swoje zdrowie i życie uratował je innemu człowiekowi w tym przypadku.
(2025.10.29)
Zdaje się, że za utrudnianie akcji ratowniczej jest kara w kodeksie. Pismak powinien siedzieć jeśli przeszkadzał.
(2025.10.29)

info

36  
  7
@z_daleka - Tak informacyjnie. Incydent miał miejsce przed bramą zakładu a nie na terenie akcji gaśniczej.
(2025.10.29)
No właśnie a może chciał przeskoczyć bramę ten dziennikarz... Tak więc niech rozstrzygnie sąd.
(2025.10.29)
Jeżeli był to osobnik z tvZaRublika to nie pochwalam, ale rozumiem.
Yhy (2025.10.29)
"nieustalone obrażenia" bezobjawowe obrażenia?
ijjijj (2025.10.29)

info

14  
  0