Do więzienia za próbę podpalenia komendy policji

29
20.11.2025
Do więzienia za próbę podpalenia komendy policji
Michał S. przed sądem podczas pierwszej rozprawy fot. daw
Na karę łączną dwóch lat pozbawienia wolności skazał Sąd Rejonowy w Elblągu Michał S. za próbę podpalenia Komendy Miejskiej Policji przy al. Tysiąclecia oraz prowadzenie audi pod wpływem kokainy. Wyrok zapadł w w czwartek, 20 listopada.

Michał S. ma 30 lat, był już wielokrotnie karany, między innymi za udział w bójce. Tym razem był oskarżony o to, że 19 kwietnia nad ranem trzykrotnie rzucił butelką zapalającą, potocznie nazywaną „koktajlem Mołotowa”, w budynek Komendy Miejskiej Policji w Elblągu przy al. Tysiąclecia, chcąc wywołać pożar. Mężczyzna pod komendę podjechał samochodem, był pod wpływem kokainy i tego właśnie dotyczył drugi z postawionych mu zarzutów.

W czwartek Sąd Rejonowy w Elblągu wymierzył mu karę łączną dwóch lat pozbawienia wolności. Orzekł również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez cztery lata.

- W ocenie sądu nie budziło wątpliwości, że oskarżony popełnił te dwa przestępstwa. Przyznał się do tych czynów. Przyznał się, że chciał dokonać zniszczenia komendy. Podczas posiedzenia aresztowego dokładnie wskazywał, że jego celem było spalenie komendy. Sąd dał wiarę tym wyjaśnieniom – uzasadniał wyrok sędzia Paweł Wewiórski.

Przypomnijmy, że prokurator wnosił o wymierzenie mu kary łącznej w wymiarze 4 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Wyrok nie jest prawomocny.

 

O tej sprawie pisaliśmy w tym artykule.

daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
czy taka osoba ma jakikolwiek cel w życiu? A może właśnie go osiągnęła? Masakra....
RozrzutnikGnoju (2025.11.20)
Aktywiszcze gorących klimatów, aż się pali do działania
(2025.11.20)

info

7  
  2
Jak sie odwołanie to mu dopie..... jeszcze 2 czyli w sumie dostanie 4 lata
(2025.11.20)

info

4  
  3
Odwola sie i dostanie 4 lata
(2025.11.20)
W stanie wojennym takich potrzebowali a dziś chciał zaistnieć i przetrwać kolejne lata bez pracy. W celi bedą go klepać po ramieniu, dla niego to laba.
(2025.11.20)

info

11  
  2
Dostał wyrok bo spieprzył robotę.
(2025.11.20)

info

7  
  5
@RozrzutnikGnoju - Pewnie chciał przerzucić budynek ale nie chcąco trafił w komendę.
Kefirek Robert (2025.11.20)
A propos budynku komendy policji, a w zasadzie jej wnętrza, to czy ktoś był tam ostatnio w środku i widział jak tam jest obskurnie? Jeśli ktoś nie był ostatnio i nie widział, ale był może ze 20 lat temu, to wygląda tak samo tylko jeszcze gorzej. Brud, smród i ubóstwo.
(2025.11.20)
Co ze sprawcami zabójsta Oliwiera ?
(2025.11.20)
Trzykrotnie rzucił butelką, to znaczy jak? Trzy razy tą samą i nie trafił? A może jednak psychiatryk a nie więzienie tutaj by coś pomógł temu miszczowi
Zielarski (2025.11.20)

info

6  
  2