Promyk będzie jaśniejszy

9
25.06.2025
Promyk będzie jaśniejszy
(fot. RG)
Trwa remont Centrum Tańca Promyk przy ul. Browarnej. Prace mają kosztować prawie 2,1 mln zł. Po wakacjach trenująca tu młodzież zyska nowoczesne warunki do uprawiania tańca.

Budynek Promyka ma być docieplony zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz. Wymienione zostaną w nim okna, drzwi zewnętrzne, podłogi i dach. Wykonawca przebuduje także wentylację, system grzewczy i wymieni oświetlenie na energooszczędne. Na budynku zostaną zainstalowane także panele fotowoltaiczne.

- Obecnie trwa wymiana podłóg w trzech salach treningowych o łącznej powierzchni 326 m kw., przygotowywane są fundamentu pod wykonanie pionowej izolacji, w salach treningowych zostały też wykonane dwa otwory na nowe okna – informuje Centrum Spotkań Europejskich Światowid, do którego należy Centrum Tańca Promyk.

Inwestycja, jak zapewnia Antoni Czyżyk, dyrektor CSE Światowid, ma być gotowa we wrześniu. Będzie kosztować 2 mln 88 tysięcy złotych, z czego prawie 1,7 mln zł to dofinansowanie z Krajowego Planu Odbudowy (KPO), reszta to wkład własny samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Coś ostatnio dużo inwestuje się w tancorów, remont sal ostatnio szybsze przejście na emerytury.
(2025.06.25)

info

14  
  4
Pewnie się nie znam, ale co kilka lat czytam o gruntownym remoncie Promyka, Czyli dawnego kina Budowlani. Mysle, że taniej gdyby funkcję Promyka przejęła któraś z sal niedawno rozbudowanego Światowida. I tu i tu szefami są Państwo Czyżyk, co nie znaczy, że można brać z Państwoej kasy bez ograniczeń. Od Ratusza słyszymy ciągle, że nie ma kasy, a tu idzie bez problemu z KPO i województwa.
(2025.06.25)

info

22  
  7
Czemu remontują??? Bo Pan Dyrektor Mosiru w Elblągu jest byłym dyrektorem Promyka i wcześniej tańczył w nim. Więc jest przy władzy w ratuszu to zamiast remontować pilniejsze sprawy, skierował do siebie te kwotę. Zac2 miliona można wybudować nową kamienice a tu taki kurnik i taka kwota??? Coś za dużo ale kolega jeden drugi złożył ofertę i się podziela!!!!! Za tyle pieniędzy można parę takich sal wybudować
Mirek12 (2025.06.25)

info

21  
  5
O co chodzi z tym promykiem? Czy czyżyk nie prowadzi tam prywatnie czasem biznesu w tym budynku?
(2025.06.25)

info

17  
  3
Kosztownej błazenady ciąg dalszy. Czy znajdzie się ktoś w Olsztynie i zakończy ten daremny remont.
(2025.06.25)

info

15  
  5
A co z kamienicą obok, tą bliżej ronda, tam mieszkają przecież ludzie, widocznie tancerze pana Czyżyka są ważniejsi.
(2025.06.25)
Pisowska betoniarka urabia beton. Co za kraj. W normalnym byście już tak nie robili
(2025.06.25)
gościu - nawet podpisać się nie umiesz
lulek 54 (2025.06.25)
nie interesuj się bo dostaniesz kociego pyska
ciekawski (2025.06.26)