Wraca pomysł budowy mieszkań ETBS na Modrzewinie
ETBS jest właścicielem 10 budynków mieszkalnych, znajdujących się w różnych punktach miasta, w których mieszka około tysiąca osób. Czynsze w zależności od tego, kiedy dany budynek został wzniesiony, wahają się od 9,30 do 15 zł za metr kwadratowy. W ostatnich latach ETBS oddał do użytku 120 mieszkań przy ul. Wiejskiej i planuje kolejne.
- Zapotrzebowanie na takie mieszkania, które budujemy pod klucz, jest duże. Na liście oczekujących mamy dwieście osób, głównie młodych, których nie stać na wzięcie kredytu – mówiła na dzisiejszym posiedzeniu komisji gospodarki i klimatu Agnieszka Nowińska, prezes ETBS.
Miejska spółka chciałaby budować nowe mieszkania na Modrzewinie Północ, w pobliżu powstającego właśnie osiedla wznoszonego przez jednego z deweloperów. – Czekamy na grunt od miasta, by przystąpić do projektowania inwestycji – mówiła prezes ETBS.
Dodajmy, że ETBS jeszcze w 2008 roku otrzymało od miasta działki na Modrzewinie, choć w innej lokalizacji. Był to teren o powierzchni 12 tys. m kw., miało na nim powstać osiedle z ponad 300 mieszkaniami. Z tych planów nic nie wyszło, bo władze Elbląga zmieniły przeznaczenie tych gruntów z funkcji mieszkaniowej na inwestycyjną, by uwolnić terenu pod sprzedaż dla przedsiębiorców. Teraz pomysł z Modrzewiną powrócił.
Przypomnijmy, że nowe mieszkania pod klucz na wynajem z możliwością dopłaty do czynszu oferuje obecnie w Elblągu spółka MDR, która wybudowała dwa budynki przy ul. Legionów. Jak poinformował na komisji gospodarki i klimatu Sławomir Skorupa, dyrektor departamentu gospodarki nieruchomościami i geodezji Urzędu Miejskiego, zainteresowanych najmem jest ponad 200 rodzin (mieszkań jest ponad 140). Miasto na podstawie umowy ze spółką pomaga w procedurze wyboru najemców. Pierwsi mieszkańcy mają się wprowadzić na początku przyszłego roku.