Nie ma chętnych na grunt na medal

23
11.03.2022
Nie ma chętnych na grunt na medal
(fot. ortofotomapa UM Elbląg)
Władze Elbląga już po raz drugi próbowały sprzedać działkę przy ul. Żuławskiej, która otrzymała w ogólnopolskim konkursie tytuł „Gruntu na medal”. Na razie nie ma chętnych. Niezabudowany grunt ma 3,5 hektara powierzchni i kosztuje 5 mln złotych netto.

Ostatni przetarg w tej sprawie miał odbyć się 7 marca, ale nie doszedł do skutku, bo nikt z potencjalnych inwestorów nie wpłacił wadium. Niezabudowana działka o powierzchni prawie 3,5 hektara znajduje się na obszarze uzbrojonym w media komunalne, sąsiaduje z marketem Castoramy. Jest przeznaczona pod zabudowę przemysłową i usługową.

Działka przy ul. Żuławskiej otrzymała pod koniec ubiegłego roku tytuł „Gruntu na medal” w konkursie organizowanym przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Zajęła pierwsze miejsce pod względem inwestycyjnej atrakcyjności w województwie warmińsko-mazurskim. PAIH w nagrodę obiecała promocję tej nieruchomości na rynkach międzynarodowych i wśród krajowych inwestorów. Na razie chętnych do kupna brak.

Cena wywoławcza nieruchomości to 5 mln złotych netto (plus VAT). Urzędnicy określili w przetargu, że nabywca będzie zobowiązany do rozpoczęcia jej zabudowy do końca 2025 roku i zakończenia do 31 grudnia 2028 roku.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
No widzicie? Tak płaczecie, że Terkawkę zmarnowano na fotowoltaikę, a tu nawet na tak atrakcyjny teren nie ma chętnego.
laskipaa (2022.03.11)

info

11  
  5
Chore działania Wowki P. mają swoją niszczycielską moc.
GłębokaMyśl (2022.03.11)

info

10  
  1
"grunt na medal"! Gdzie była ta Agencja w poszukiwaniu inwestorów na Terkawkę. Wstyd za tą władzę. dostali jakiś dyplomik z kilkoma tysiącami złotych i wszyscy wyszli z dziupli do zdjęcia w parku Modrzewie. Sołtysowo, i wygląd sołtysów, nie obrażając sołtysów z prawdziwego zdarzenia. Znowu czekałem pół godziny na tramwaj. Eh, Elbląga żal.
Zmiana! (2022.03.11)
Wszystko ożenić, a po nich choćby potop. Aby tu i teraz
(2022.03.11)
Ładna, równiutka działka z mediami i lipa. Może poradźcie się prywatnych właścicieli tuż obok, którzy moment temu posprzedawali swoje działki pod inwestycje DLI, Panattoni, czy Margo? CCC najwyraźniej.
hd (2022.03.11)

info

7  
  1
I przyjdzie Pan W. i kupi za 1 mln
(2022.03.11)
Lepiej ma stać puste? miasto sprzeda- zarobi, z podatków- zarobi, mieszkańcy- zarobią, Nadal ma stać ugorem?
(2022.03.11)
Nie ma problemu wystarczy przetarg powtarzać co pół roku. .. .otworzą Przekop to będą się bili o tę działkę; )
znafca (2022.03.11)
@Zmiana! - Ruszaj z buta tramwaje sa dla madrych
Jjjj (2022.03.11)
@Zmiana! - taka mądralińska, a tramwajem jeździ, żal
(2022.03.11)