Miasto znalazło kupca na pozostałości po Plastyku

58
28.12.2021
Miasto znalazło kupca na pozostałości po Plastyku
fot. Michał Skroboszewski
Za 400 tys. zł miasto sprzedało swoje udziały w budynku po byłej Spółdzielni Pracy Przemysłu Skórzanego Plastyk. Kupca wyłonił dopiero czwarty przetarg.

Miasto dysponowało niemal jedną czwartą udziałów w części nieruchomości położonej przy ul. Królewieckiej 195b. Kupiło je w 2002 roku jako część masy upadłościowej po nieistniejącej już Spółdzielni Pracy Przemysłu Skórzanego Plastyk. Z udziałem miasta związane jest prawo do korzystania z hali produkcyjnej wraz z pomieszczeniami biurowo-socjalnymi o łącznej powierzchni użytkowej 923 m kw., położonych na drugim piętrze budynku.

Dopiero czwarty przetarg wyłonił kupca – spółkę Mobil Technik, która jako jedyna przystąpiła do postępowania. Cena wywoławcza pomieszczeń w ubiegłym roku była ustalona na 721 tys. złotych netto (plus VAT). W czwartym przetargu, który odbył się 13 grudnia, obniżono ją do 400 tys. zł netto. Firma Mobil Technik zaoferowała 404 tys. zł.

oprac. daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Za pół darmo. Opłaca się komuś zarobić a komuś stracić.
(2021.12.28)
brawo panie wróblewski, ,chciałeś sprzedać za ponad 700 a sprzedałeś za 400,normalnie geniusz biznesu
gfds (2021.12.28)

info

64  
  23
jaki gospodarz miasta, takie zarobki. ..
(2021.12.28)

info

41  
  19
wróblewski musi odejść. .bo z takim planem biznesowym to puści miasto z torbami
(2021.12.28)
kadencja mu się kończy przyjdzie inny bez pomysłu bo to wymarłe miasto
(2021.12.28)
Elbkag nie jest wymarłym miastem. Tu się żyje lepiej niż w bliskim Trójmieście.
Jurek z Fałata (2021.12.28)
Oddałbym nawet za darmo, gdyby nabywca zobowiązał się również do nabycia tej nieudolnej, daremnej ekipy ratuszowików-sprzedawczyków, a nawet dorzucił czapkę śliwek w gratisie. A tak, to zwykłe marnotrawstwo i kolejny przykład nieudacznictwa zarządczego tej anachronicznej ekipy. [Nabywcy-kapitaliście chciałbym tylko przypomnieć, że neon wciąż widniejący na budynku Plastyku, a zainstalowany przez Spółdzielnię Pracy "Reklama", jest zabytkiem sztuki nowoczesnej i niech tylko spróbuje stamtąd zniknąć, jak np. fragmenty mechanizmu mostu na rzece Elbląg, wyprowadzone przez nieznanych pasożytów w niesławnych latach 90.ub. wieku i uprowadzone w nieznanym kierunku. .. ] #SocRev, #TaxTheRich, #art 🚩
RobertKoliński (2021.12.28)
a za ile miasto kupiło to w 2002r? bo jakoś brakuje tej informacji w "artykule"
(2021.12.28)

info

25  
  2
@RobertKoliński - Oddawać to możesz swój kwadrat z całym dobrobytem i iść pod most żyć.
(2021.12.28)
@Jurek z Fałata - Motorówka, może tobie.
za 6 tys. tylko głupi... (2021.12.28)