Lwowska znów pod młotek

20
02.10.2024
Lwowska znów pod młotek
Fot. ortofotomapa UM Elbląg
Miasto ponownie próbuje sprzedać działki przy ulicy Lwowskiej. Dwa osobne postępowania opiewają łącznie na kwotę ok. 8,7 mln zł.

Jak już pisaliśmy na naszych łamach niemal rok temu, dwa pierwsze przetargi dotyczące sprzedaży tych działek o łącznej powierzchni ok. 3 hektarów zostały unieważnione, bo nie zgłosił się żaden chętny oferent. Teren sąsiaduje z osiedlem domów jednorodzinnych przy ul. Wileńskiej. Ma przez niego przebiegać ul. Lwowska. Dzisiaj to m. in. pola, leżące tuż przy drodze na Tolkmicko i ścieżce rowerowej do Krasnego Lasu.

Jedno z postępowań dotyczy działek 102/18 i części działki 102/17, które mają razem ponad 2 ha (cena wywoławcza to niemal 5,4 mln zł), drugie działki 102/16 i części działki 102/17, czyli nieruchomości mających razem ponad 1,3 ha (cena wywoławcza to 3 mln 264 tys. zł). Do wylicytowanej ceny sprzedaży nieruchomości będzie jeszcze doliczony VAT.

Zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego to tereny przeznaczone pod funkcje usługowe, działka 102/17 ma przeznaczenie ulicy dojazdowej. Nieruchomości są położone na terenie uzbrojonym w media komunalne. Przetarg odbędzie się 2 grudnia.

oprac. TB

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Ceny prądu pójdą w górę. Od stycznia możliwe 440 zł podwyżki Powrót opłaty mocowej i wzrost cen energii sprawi, że w przyszłym roku przeciętne gospodarstwo domowe w Polsce zapłaci za prąd 440 zł więcej niż obecnie - pisze "Gazeta Wyborcza". Wciąż nie wiadomo, czy rząd zdecyduje się na dalsze "mrożenie" cen energii elektrycznej. Ja się uśmiecham i z was sie śmieję
(2024.10.02)
Już podniecony po misce ryżu od morawca prowokator jątrzy
(2024.10.02)
Gazeta Wyborcza jątrzy? To Tuskowe media są. Uśmiechnij się szeroko.
(2024.10.02)
To chyba dobrze że w końcu każdy będzie płacił za siebie. Jeśli realna cena jest o 440 zł wyższa tzn że teraz ktoś płaci twój rachunek
socjalizm pis (2024.10.02)
@socjalizm pis - Oczywiście że tak. Problem tylko że Leszczyna publicznie obiecała tani prąd za Tuska przed wyborami.
(2024.10.02)
Gdyby pis zainwestował w OZE prawie 60 mld PLN z praw do emisji CO2 zamiast rozdać emerytom może nie mieli byśmy najdroższego prądu w Europie
Spadek po pis (2024.10.02)
Dość mrożenia cen, tarcz, bonów i deputatów. Dość cen regulowanych. Tak było w PRL i pis
Polski nie stać (2024.10.02)
Deweloperuchy niech kupią
zenekspodsklepu (2024.10.02)

info

5  
  2
Bloków i domów coraz wiecej, a droga dalej jednopasmowa, a potem będzie płacz że korki...
Mieszkaniec678 (2024.10.02)

info

22  
  3
Lwowska źle się kojarzy. Stąd brak chętnych. kto normalny będzie mieszkał na takiej ulicy ?
niegłosujący (2024.10.02)

info

11  
  12