Elbląskie mieszkania na wynajem

40
18.09.2025
Elbląskie mieszkania na wynajem
graf. Urząd Miasta
Od 1 października 2025 roku rusza nabór wniosków o zawarcie umowy najmu lokalu mieszkalnego w zrealizowanej przez MDR Inwestycje 12 Spółka z o.o. inwestycji mieszkaniowej przy ul. Legionów 4 i 4a w Elblągu. Ogłoszenie o naborze zostanie umieszczone wkrótce w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Elblągu. Szczegóły Programu dostępne są na stronie https://elblag.mdr.pl/

Inwestycja obejmuje 148 lokali mieszkalnych usytuowanych w dwóch budynkach położonych przy ul. Legionów 4 i 4a w Elblągu. Mieszkania będą wykończone i wyposażone w meble oraz sprzęt AGD w formule jako „mieszkania pod klucz”.

W budynkach znajduje się :

- 1 jednopokojowy lokal mieszkalny o pow. użytkowej od 30,57 m2

- 72 dwupokojowych lokali mieszkalnych o pow. użytkowej od 40,28 m2 do 52,93 m2

- 60 trzypokojowych lokali mieszkalnych o pow. użytkowej od 59,02 m2 do 66,73 m2

- 15 czteropokojowych lokali mieszkalnych o pow. użytkowej od 75,01 m2 do 75,93 m2

 

Oba budynki zostały zaprojektowane, jako w pełni dostosowane do użytkowania przez osoby z niepełnosprawnościami. Występują bezprogowe wejścia na partery i dostęp do wind prowadzących na wszystkie kondygnacje.

W budynkach nie występują piwnice ani komórki gospodarcze. Nie ma garaży, będą miejsca postojowe odpłatne przed budynkiem.

Lokale są przeznaczone na wynajem. To uzupełnienie oferty mieszkaniowej w Elblągu. Przed zawarciem umowy najmu należy wpłacić kaucję w wysokości 2 – krotności miesięcznego czynszu. Po zawarciu umowy najmu najemcy lokali będą mogli ubiegać się o rządowe dopłaty do czynszu, składając wnioski w ECUS przy ul. Winnej 9 w Elblągu. Miesięczne dopłaty do czynszu będą wynosiły nawet do 950 zł w zależności od metrażu mieszkania oraz uzyskiwanych dochodów w gospodarstwie domowym.

Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc na Infolinię MDR, pod numer 22 7034349. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 17.00.

Joanna Urbaniak, zespół prasowy biura prezydenta

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
"... będą miejsca postojowe odpłatne przed budynkiem" - cała okolica będzie zastawiona samochodami z tych bloków. Chyba że opłata za miejsce jest wliczona każdemu w czynsz najmu.
Parkingowy (2025.09.17)
Czuję szansę na $$$$$
_flipper (2025.09.17)

info

5  
  7
@Parkingowy - juz szczujnia na kazdy temat, zablokujcie te posty
(2025.09.18)
To jest absurd, ktoś zgłasza się do umowy najmu w bloku wybudowanym za kasę podatnika i może iść do ecus i złożyć podanie o zwrot do 950 zł miesięcznie czyli dostaje mieszkanie i zwrot z podatków i żyje jak król a ktoś inny musi wziąć kredyt na 30 lat bo pracuje masakra Państwo społeczne.
Miły gość (2025.09.18)
znowu zbudowali (stojące) baraki w środku miasta tak jak na ulicy wiślickiej, skrzydlatej i łęczyckiej. . Nissan - nie zapomna Ci tego.
(2025.09.18)
Brak piwnicy, komórki lokatorskiej ??? Gdzie ci ludzie będą trzymać opony albo rowery ??? Kto stoi za tym durnym projektem.
Gggh (2025.09.18)

info

34  
  15
Dokładnie, ani to ładne ani brzydkie. Kto odpowiada za zagospodarowanie przestrzenne w mieście. Brzydactwa teraz budują gdzie popadnie
Ggg (2025.09.18)
@Miły gość - No ale jak masz kredyt to mieszkanie jest twoje - a tu jesteś na wynajmie.
zenekspodsklepu (2025.09.18)
Byłeś, widziałeś, chciałbym w takim baraku mieszkać.
Kier (2025.09.18)
@Kier - nie szata zdobi człowieka a nowe ściany nie uwalniają z bycia patolem
pasowałbyś tam (2025.09.18)