Wybrany wątek opinii
To jest absurd, ktoś zgłasza się do umowy najmu w bloku wybudowanym za kasę podatnika i może iść do ecus i złożyć podanie o zwrot do 950 zł miesięcznie czyli dostaje mieszkanie i zwrot z podatków i żyje jak król a ktoś inny musi wziąć kredyt na 30 lat bo pracuje masakra Państwo społeczne.
Do moderacji
Odpowiedz
66
12
@Miły gość - No ale jak masz kredyt to mieszkanie jest twoje - a tu jesteś na wynajmie.
Do moderacji
Odpowiedz
18
3
@zenekspodsklepu - Teoretycznie tak, ale jak nie zapłacisz raty kredytu, to już nie jest twoje. A pod wynajem, uprosisz o przedłużenie terminu, bo jesteś z złej sytuacji finansowej, albo jakieś rozłożenie płatności. A bank nie obchodzą twoje problemy z kasa.
Do moderacji
Odpowiedz
14
1
@zenekspodsklepu - G.. o tam twoje. Jak ostatnią ratę zapłacisz to wtedy jest twoje.
Do moderacji
Odpowiedz
10
3
@Miły gość - Gdzie Ty doczytałeś, że to państwowa spółka budowała? Program dopłat jest rządowy a warunki są mgliste. Nie możesz mieć dochodów na styk, musisz udowodnić, że stać Ciebie na długoterminowy wynajem. Bym się nie zdziwił jak przed podpisaniem umowy, sprawdzenie w KRD i BIK obowiązuje.
Do moderacji
Odpowiedz
9
0
@zenekspodsklepu - Jak się ma kredyt to nie jest twoje, bo przez najbliższe 30 lat należy do banku XD
Do moderacji
Odpowiedz
17
1
Otóż formalnie jest Twoje i banku - oboje musicie wyrazić zgodę w przypadku konkretnych kroków co do nieruchomości, dopóki oczywiście spłacasz kredyt. Co więcej, przy wymaganym wkładzie, nieruchomość jest warta wiecej niż wypłacony kredyt. Więc jak powinie się noga, możesz próbować spłacić i być wciąż conajmniej na zero lub na plusie. Wynajem z kolei to czyste pieniądze dla właściciela, nie masz z tego nic poza dachem nad głową, co w czasach gdzie wynajem dościga kosztami raty kredytu jest po prostu opcją bez sensu (dopóki masz wydolność żeby dostać kredyt).
Do moderacji
Odpowiedz
1
7
@Miły gość - Tylko nie zauważyłeś, że to mieszkanie na wynajem, a nie na własność.
Do moderacji
Odpowiedz
8
0
@nie_mow_glupot_synek - Chyba nie masz racji. Wysokość wynajuprywatnego mieszkania i opłata wynajmu mieszkania od samorządu to dwie bardzo różne kwoty.
Do moderacji
Odpowiedz
5
1