Zniszczone trawniki

6
09.10.2006
Elbląg otrzymał kilka nowych skwerów, które zajęły miejsce dawnych gruzów, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 9 października 1956 r.
Ostatnio np. Zarząd Zieleni Miejskiej urządził skwer obok kina "Stoczniowiec" oraz przy ul. Parkowej. W najbliższych dniach pracownicy ZZM przystąpią do uporządkowania terenu obok poczty (pod kasztanami) gdzie powstanie duży zieleniec. Czynione są także przygotowania do założenia trawników przy ul. 1 Maja pomiędzy barem mlecznym, a restauracją "Obywatelską". Będzie tam urządzony duży skwer z wytyczonymi alejkami i ławkami, posadzone zostaną drzewa i krzewy. Teren ten ma być jakby przedsionkiem do parku Świerczewskiego. Przy tych radosnych dla oka przemianach należy tylko zgłosić poważne zastrzeżenie w stosunku do niektórych mieszkańców, nie szanujących nowozałożonych trawników. Mimo tabliczek ostrzegawczych, depczą zieleń w niemiłosierny sposób, niszcząc tym samym pracę ogrodników. Ponieważ wszystkim nam zależy na estetycznym wyglądzie miasta, na fakt niszczenia trawników winni reagować sami przechodnie, pouczając barbarzyńców jak należy szanować zieleń i wkład ludzkiej pracy.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Komuchy wstydzsie sie tego co zrobiliscie dla odbudowy Starego Miasta!
(2006.10.09)

info

0  
  0
Jak pojada do Huyton - Liverpool to moze tam beda szanowac???
A-Z (2006.10.09)

info

0  
  0
Kiedyś trawniki były deptane a dzisiaj są osrane przez psy.
Kaziuk pijanica (2006.10.10)

info

0  
  0
"Dawnych gruzów" - już my wiemy gdzie ten "gruz" jest. Podobno wypalone kamienice na obecnym bulwarze i kościół Św. Anny stały do lat 60-tych, a potem zostały rozebrane cegła po cegle. Mam nadzieję, że zostaną one odbudowane...
(2006.10.10)

info

0  
  0
Bo ellag zostal nie zburzony, ale rozebrany na potrzeby Gdanska i Elblaga. Chcesz zobaczyc stary Elblag? Jedz do stolicy!
(2006.10.10)

info

0  
  0
A gdzie trafiło więcej budulca do Gd. czy do Wa-wy? Z tego co czytałem ówczesne władze Gdańska sprowadziły do nas specjalne maszyny do mielenia cegieł :( Ale mamy to szczęście w nieszczęściu, że nie zreazliowali kolejnego planu, czyli budowy blokowiska na miejscu starego miasta jak w Malborku, więc możemy rekonstruować :) Ciekaw jestem czy mieszkańcy stolicy zdają sobie sprawę z tego jakim kosztem odbudowano ich "piękne" stare miasto i czy inforumje o tym jakiklwiek przewodnik :]
(2006.10.10)

info

0  
  0