W dni wypłat

6
24.03.2006
Pod lipkami nieznane są uchwały Wojewódzkiej Rady Narodowej, informował Dziennik Bałtycki z 24 marca 1956 r.
Wszyscy doskonale wiemy o uchwale WRN zakazującej sprzedaży alkoholu w dni wypłat. O ironio, w Elblągu w dniach tych widzi się na ulicach najwięcej nietrzeźwych. Nie wierzysz, czytelniku? Przejdź się więc w godzinach popołudniowych lub wczesnym wieczorem ulicą Dzierżyńskiego w pobliżu sklepu z napojami alkoholowymi i koło restauracji „Pod lipkami”, a przekonasz się, ile tam wtedy libacji, awantur i bójek. Często nieodpowiedzialnych ojców odwołują do domu płaczące i zalęknione dzieci, a spokojny przechodzień napastowany jest przez pijanych i obrzucany stekiem najohydniejszych wyrazów. Czy nie ma sposobu na nieuczciwych, przekraczających przepisy pracowników np. restauracji „pod lipkami”?
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

To była mordownia! Tam się nawet kaszanką rzucali, a pewnego razu w bójce zabili gościa! Jak się tam wchodziło, to od wejścia trzeba było iść chyłkiem, ponieważ ciągle kufle i butelki latały! A "Społemowskie" barmanki też ciągle były na cyku. Hasłem tam było: "lichy za szprychy, pierd.ła za koła", "chluśniem, bo uśniem", "pierdy..niem, bo odwykniem". Śmierdziało tam nieprzeciętnie, ale "starzy bywalcy" ten smród uwielbiali, tak zwanej zapleśniałej szmaty. Jeden plus był tego lokalu - milicja miała zawsze wszystkich meneli z tej dzielnicy pod ręką i uchwytnych!
FranekMaczałka (2006.03.24)

info

0  
  0
nic się nie zmieniło no tylko ta "restauracja"
ponton (2006.03.24)

info

0  
  0
Z tego co pamiętam to był raczej bar niż restauracja....
(2006.03.24)

info

0  
  0
Oj, zmieniło się, zmieniło! Większy odsetek proletariatu dostaje wypłatę przelewem na konto. Biedne, zapracowane bankomaty ;-)
Casus71 (2006.03.24)

info

0  
  0
Zmienilo sie albo sie zmieni. Kiedys nie mozna bylo w dni wyplat, teraz nie bedzie mozna w niedziele! Polowa ludzi przestanie chodzic do kosciola, no bop zawsze po mszy mozna bylo zajsc na piwko a dziecie na lody.
lejek (2006.03.24)

info

0  
  0
a moja ciocia tam pracowala :D co mi historii naopowiadala jakie sie tam dzialy to glowa boli :D
(2006.04.05)

info

0  
  0