Telewizja 50 lat temu

10
21.11.2011
Często narzekamy, że nie ma co oglądać w telewizji. Zobacz program telewizyjny opublikowany w Głosie Elbląga z 21 listopada 1961 roku.
17.10 - gdański TT
   17.40 - teleecho
   18.15 - telewizyjny kurier warszawski
   18.30 - program dla dzieci
   18.50 - z kamera u przyjaciół
   19.05 - Beadeker gdański - magazyn wiadomości z Wybrzeża
   19.30 - dziennik
   20.00 - Eureka
   20.30 - kino krótkich filmów
   21.05 - teatr telewizyjny - sceny dramatyczne ze Słowackiego i Puszkina
   21.50 - ostatnie wiadomości.
   
   * Teraz wiadomo dlaczego książki cieszyły się dużą popularnością.
   
oprac. Anieze

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Wystarczy że zabraknie prądu na 24h a ludzie nie będą kompletnie wiedzieli co z sobą począć.
(2011.11.21)

info

0  
  0
i tak teraz na to samo wychodzi, jeśli odjąć reklamy
(2011.11.21)

info

0  
  0
Skad wy wzieliście tyle gdańskich programów jak np. TV2 w Elblągu było jakoś w latach 80-tych a regionalne TVP Gdańsk jeszcze później. Stereo w radiu też przyszło pod koniec lat 80,radiowa Trójka
(2011.11.21)

info

0  
  0
W stereo wcześniej był 2 pr. Polskiego Radia
(2011.11.21)

info

0  
  0
Raczej IV pr PR. Studio stereo: "kanał lewy, knał prawy itd. .. "
Lu (2011.11.21)

info

0  
  0
Jeszcze było Radio Wolna Europa, zakazane słuchanie pod karą pozbawienia wolności przez władze PRL, a konkretnie wtedy jedną "słuszną"partią był KC PZPR. *w kaźdym niemal domu w Elblągu były głośniki, przeważnie w kuchni, podłączone kablem do radiowęzła, jaki był w górnych kondygnacjach gmachu poczty przy ul. Pocztowej. W tych głosnikach nadawany był program Polskiego Radia Program 1.Często komunikaty naczelnika Elbląga z nakazu partii. Te głośniki w mieszkaniach miały też inną rolę, słuźyły do podsłuchu, miały zamontowaną pluskwę. Elblążan przez bezpiekę. I jak ktoś coś źle powiedział o władzy, zaraz pojawiała się w mieszkaniu milicja by "utemperować niewdzięcznego "lokatora plującego na władze. *Niby mamy teraz demokrację i wolność słowa ale elbląskie pismaki wciż stosują cenzurę.
Inwigilowany (2011.11.21)

info

0  
  0
Jeszcze było Radio Wolna Europa, zakazane słuchanie pod karą pozbawienia wolności przez władze PRL, a konkretnie wtedy jedną "słuszną"partią był KC PZPR. *w kaźdym niemal domu w Elblągu były głośniki, przeważnie w kuchni, podłączone kablem do radiowęzła, jaki był w górnych kondygnacjach gmachu poczty przy ul. Pocztowej. W tych głosnikach nadawany był program Polskiego Radia Program 1.Często komunikaty naczelnika Elbląga z nakazu partii. Te głośniki w mieszkaniach miały też inną rolę, słuźyły do podsłuchu, miały zamontowaną pluskwę. Elblążan przez bezpiekę. I jak ktoś coś źle powiedział o władzy, zaraz pojawiała się w mieszkaniu milicja by "utemperować niewdzięcznego "lokatora plującego na władze. *Niby mamy teraz demokrację i wolność słowa ale elbląskie pismaki wciż stosują cenzurę.
(2011.11.21)

info

0  
  0
zgadzam się z pierwszym wpisem. wyłączą prąd na 24 godziny i ludzie zgłupieją :)
(2011.11.22)

info

0  
  0
ale było fajnie-przy sobocie po robocie bardzo dużo ubawów za psie grosze, kina oblegane a było ich siedem, -bilet psie grosze, kupywało się abonament za pół ceny na cały tydzien lub miesiąc, letnia pora-majówki w bażantarni, tramwaj dojeżdzał pod samą muszle. tłumy ludzi w bażantarni-było gdzie odpocząc pełno ławek do posiedzenia i nie zdewastowanych, czynna restauracja mysliwska, napoje i lody sprzedawane na zewnątrz. stare to czasy ale tak było.
MIESZKANIEC ELBLĄGA (2011.11.23)

info

0  
  0
co za bzdury. kto chciał a miał radio to słuchał sobie wolnej europy. nie pamiętam by kogoś zamkli za to, że słucha radia wolna europa. kołchoźników było pełno a radio było rarytasem. z każdego głosnika można zrobić mikrofon. niestety za wrogą propagandę można się było tłumaczyć do czasu rozwiązania sb. młodych ludzi ta zwary iwana polityka nie interesowała. czekaliśmy tylko na sobote i ubawy za psie grosze do rana. nie było problemów z pracą, kto chciał pracować to praca na niego czekała. nie było problemu z pracą dla kobiet.
POLAK EMERYT (2012.01.11)

info

0  
  0