UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Jeszcze było Radio Wolna Europa, zakazane słuchanie pod karą pozbawienia wolności przez władze PRL, a konkretnie wtedy jedną "słuszną"partią był KC PZPR. *w kaźdym niemal domu w Elblągu były głośniki, przeważnie w kuchni, podłączone kablem do radiowęzła, jaki był w górnych kondygnacjach gmachu poczty przy ul. Pocztowej. W tych głosnikach nadawany był program Polskiego Radia Program 1.Często komunikaty naczelnika Elbląga z nakazu partii. Te głośniki w mieszkaniach miały też inną rolę, słuźyły do podsłuchu, miały zamontowaną pluskwę. Elblążan przez bezpiekę. I jak ktoś coś źle powiedział o władzy, zaraz pojawiała się w mieszkaniu milicja by "utemperować niewdzięcznego "lokatora plującego na władze. *Niby mamy teraz demokrację i wolność słowa ale elbląskie pismaki wciż stosują cenzurę.

Inwigilowany

Anuluj