Problem wyższej uczelni

8
10.02.2006
Elbląg to miasto, leżące na skraju najbardziej żyznego, bogatego i trudnego do uprawy skrawka polskiej ziemi - Żuław, informował Dziennik Bałtycki z 10 lutego 1956 r.
Problem utworzenia w Elblągu wyższej uczelni technicznej lub rolniczej. Uzasadnienie konieczności? Cóż... Największy ośrodek przemysłowy na wschodnim Wybrzeżu. Największe miasto, leżące na skraju najbardziej żyznego, bogatego i trudnego do uprawy skrawka polskiej ziemi – Żuław. I w końcu – centrum o największej w kraju dynamice biologicznej, wyrażającej się m. In. wyjątkowo dużą ilością młodzieży.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Taaaa, tylko o co chodzi??!!
Kakarimu (2006.02.10)

info

0  
  0
No widac ze redakcja zyje na wysokich obrotach...Bo chyba to bylo powodem pomylki-10 lutego 2005 roku:) Wedlug mojego kalendarza to nie bylo 50 lat temu:)
GHOST (2006.02.10)

info

0  
  0
Przepraszam za błąd, oczywiście 1956 r.
OlafB. (2006.02.10)

info

0  
  0
To jest bardzo istotna informacja. Już 50 lat temu widziano potrzebę wyższej uczelni rolniczej w Elblągu. I nie trzeba było uzasadniać dlaczego. Elbląg był zniszczony, zaniedbany i opuszczony przez wszystkich. Więc uczelni rolnicza powstała .... tam gdzie laski, piaski i szuwary, czyli w Olsztynie. Już wówczas mówiono, że "po odbudowaniu Elblaga" zostanie tu przeniesiona. I co ? Na dobrą sprawę nie mamy do dzisiaj żadnej uczelni o rolniczym profilu w Elblągu!
Klotyl. (2006.02.10)

info

0  
  0
Nic nie wchodzi na to forum, co jest grane???
Siwy (2006.02.11)

info

0  
  0
drodzy swiadkowie a co to do ma wspolnego z artykulem jak sie nie masz komu pozwierzac to idz do psychoterapeuty
xyz (2006.02.12)

info

0  
  0
widocznie komus nie podobal sie komentarz osoby ktora swiadczyla o pewnych dziwnych zjawiskach w szkolnictwie elblaskim , to cenzura wyciela to. Dobrze ze mam wydruk, Ciekawe na czyje zyczenie ten post zniknal . Pozdrawiam cenzorow portelu
swiadekswiadkow (2006.02.13)

info

0  
  0
Ja też ten wpis widzialem i czytałem, i dziwięsię, czemu został zdjęty. Nie łamał chyba prawa, prawda?
Prusak (2006.02.13)

info

0  
  0