Otynkować domy przy ul. Traugutta

6
23.05.2007
Domy przy ul. Traugutta od numeru 81 do 83, są niemiłosiernie pokiereszowane odłamkami, z tynkiem podziurawionym jak rzeszoto, informował Dziennik Bałtycki z 23 maja 1957 r.
Prawie już całe miasto z wyjątkiem „Starówki” zostało oczyszczone z gruzów wojennych. Na miejscu wielu zburzonych domów rosną już dziś kwiaty i zielenią się trawniki. Tym więcej rażą domy przy ul. Traugutta od numeru 81 do 83, niemiłosiernie pokiereszowane odłamkami, z tynkiem podziurawionym jak rzeszoto. Dobrze by było usunąć i tę pamiątkę wojenną.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Teraz po 50 latach, warto byłoby zająć się nawierzchnią ulicy Traugutta. Miejscami wygląda jakby dopiero co front przeszedł...
(2007.05.23)

info

0  
  0
I usunięto te "pamiątki" łącznie z elewacjami kamienic, pozostawiając prostolinijny i bardziej proletariacki "baranek", boniowania, pilastry, naczułki i fszelkiej masci zdobienia skuto - oto kolejny dowód na to że decydenci w tym mieście są genetycznymi idiotami. długo zastanawiałem się dlaczego dresiaże to "elblągi" - teraz już wiem, oświeciły mnie słupki, które nie są pierwszym i ostatnim przejawem kreatywności w naszym mieści (vide cytowany artykuł z 1957 r.)
(2007.05.23)

info

0  
  0
a co z czolgiem na traugutta? btw za nawierzchnie na traugutta sie powoli biora przy okazji robienia ronda na gornoslaskiej,
matt320i (2007.05.23)

info

0  
  0
pizzeri i czołgu przy Traugutta nie trzeba remontować same sie wyremontują za pieniądze z amfy która sprzedają jako dodatek do pizzy
KAKTUSPROWOKATOR (2007.05.25)

info

0  
  0
A gdzie na Trauguta jest czolg? :| 5lat temu opuscilem Elblag i chyba cos mnie ominelo :||
Zakochany (2007.05.26)

info

0  
  0
Z czołgu ostała się jeno lufa. Często słychać było z parku zawołanie...Józek dawaj, walniemy po lufie...
karjak (2007.06.11)

info

0  
  0