Opuszczona budowla

9
07.01.2009
Już dwa lata minęło od chwili, kiedy przed kinem „Syrena” przy ul. Bema w Elblągu, zjawiła się grupa robotników, informował Głos Elbląga z 7 stycznia 1959 r.
Wyrównali oni i oczyścili teren. Później wykonano dół, przywieziono cegłę, rozpoczęła się budowa prywatnego sklepu. Po jakimś czasie budowę przerwano. Robotnicy odeszli. Materiał budowlany zabrano. Pozostały jedynie fundamenty i niewysoki mur rozpoczętej budowy. Stan taki trwa już dwa lata. W fundamentach rozpoczętego obiektu przechodnie urządzili sobie śmietnik. Wykopane i niezabezpieczone piwnice grożą wypadkiem. Sam widok opuszczonej budowy sprawia nieprzyjemne wrażenie podobno właścicielowi budynku nie opłaca się dalsza budowa – źle sobie skalkulował i kto co mu zrobi?
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

do olafa B - a co ciebie chłopczyku obchodzi cudza własność ????? czy tobie ktoś zagląda w garnki czy masz aby napewno dobrze pozmywane ?????
(2009.01.07)

info

0  
  0
Czytaj ze zrozumieniem [...]. To tekst sprzed ładnych paru lat!
Ihaha (2009.01.07)

info

0  
  0
Do poprzednika - to jest artykul skopiowany z gazety sprzed 50 lat!! Czytaj ze zrozumieniem. A artykul sam w sobie pokazuje ze historia lubi sie powtarzac. ..
Kasior (2009.01.07)

info

0  
  0
Syrena nie ma szczescia. To o czym pisał Głos wiele lat temu a o czym przypomina Olaf można równie dobrze napisac i dzisiaj w odniesieniu do inwestycji deweloperskiej, ktora rozpoczela sie w tym samym miejscu kilkanascie miesiecy temu. Tez posprzatano wyrownano, ogrodzono, nawet sa smieci. ..
RSZ (2009.01.07)

info

0  
  0
to nie chodzi sprzed ilu lat jest sprawa tylko po co nijaki olaf wtrąca się w cudzą własność !!!!!
(2009.01.07)

info

0  
  0
Matko, jaki łoś. .. ten ktoś
(2009.01.07)

info

0  
  0
po pierwsze, owszem to jest sprawa sprzed kilkudziesieciu laty! Ale Olaf ktorego sie tak uczepiono rowniez! to jest stary artykul z gazety czubki!
thgd (2009.01.07)

info

0  
  0
Tak czy siak, artykuł dziwny i niepotrzebny :) nie wiadomo czy to kupa czy to siku :)
Grubas (2009.01.08)

info

0  
  0
Przypominać można, bo są ludzie -wielbiciele wspomnień. Ale powielanie surowo zabronione. Panie Prezydencie prosimy o wyjaśnienie problemu tego miejsca. Jeśli jest takie nieszczęśliwe to może Pomnik Inwalidów Wojennych?
(2009.01.08)

info

0  
  0