W parku im. gen. K. Świerczewskiego przygotowano lodowisko. Teren jest ogrodzony. Powodzenie duże - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 21 grudnia 1962 roku.
Obecnie jest rok 2012 zamiast ten placyk-lodowisko zadaszyć i gotowy obiekt dla dzieci przez cały rok. Można w tym miejscu zrobic wszystko tylko trzeba chcieć. Obecnie latarnie nie świecą w parku ale za to Ratusz oświetlony z każdej strony. A mieszkańcy niech idą po ciemku.
juz 2 tygodnie temu dzwonilem do urzedu miejskiego, wlasnie w sprawie lodowiska w parku. Nawet oddzwoniono, no i tyle. Teraz nie ma problemu, nie ma mrozu i po sprawie.
Nasz dozorca z naszego bloku odgarnął trochę śniegu, zrobił spory prostokątny plac, polał to wszystko wodą i na podwórku mieliśmy własne lodowisko - ta cholerna komuna. Pan Burczyński był THE BEST.