Zamech z lat. 70 na zdjęciach Czesława Misiuka

23
16.02.2020
Zamech z lat. 70 na zdjęciach Czesława Misiuka
(fot. Czesław Misiuk)
Swego czasu nie było chyba rodziny w Elblągu, która nie miała czegoś wspólnego z Zamechem. Najsłynniejszy zakład w mieście zatrudniał nawet 8 tysięcy osób, co do dzisiaj wielu wspomina z rozrzewnieniem. Zapraszamy do obejrzenia pierwszej części galerii zdjęć Zamechu z lat 70. autorstwa Czesława Misiuka i do wspomnień tamtych czasów. Kogo rozpoznajecie?

Co tydzień na portel.pl przedstawiamy kolejne tematycznie podzielone zdjęcia, jakie od drugiej połowy lat 60. wykonywał w Elblągu znany fotograf Czesław Misiuk (1937-2001). Przekazał je nam jego syn Tomasz, również fotograf.

Dzisiaj publikujemy pierwszą część zdjęć z Zakładów Mechanicznych Zamech, wykonanych głównie w latach 70. Poznajecie te miejsca i osoby ze zdjęć? Mamy nadzieję, że ta publikacja będzie okazją do wspomnień, opowieści szczególnie skierowanych do młodszych elblążan, "jak kto kiedyś było". Wszystkich - którzy by chcieli uzyskać odbitki lub większe formaty publikowanych w portEl.pl zdjęć - Tomasz Misiuk zaprasza do kontaktu mailowego pod adresem  fotografista18@gmail.com

Druga część zdjęć Zamechu za tydzień.

 

Od redakcji: Nie dysponujemy opisami do zdjęć autora. Zachęcamy Czytelników do dzielenia się swoją wiedzą na ten temat w komentarzach, można też dodawać opisy pod konkretnym zdjęciem, do czego gorąco zachęcamy. 

red.

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Nieudolność "styropianowej władzy"zniszczyła wielki zakład przemysłowy, dumę Elbląga. Bez Zamechu Elbląg stacza się ciągle na dno.
(2020.02.16)

info

26  
  6
przecież to Olechn. wicz zaorał Zamech. Dostał za to opla vectrę.
pamiętam (2020.02.16)

info

12  
  15
Zdjęcie nr 20.Zbigniew Wodecki tam pracował?
(2020.02.16)
Zatrudniał dużo ponad 9 tys. Ambicją było 10 tys. przez co dyr. ds. pracowniczych Kowalczyk został publicznie pozbawiony bujnej brody publicznie na stadionie KS OLIMPIA podczas festynu ZAMECH miastu.
szczęśliwyemeryt (2020.02.16)
No i 90% elblążan miała coś wspólnego zpzpr,taka prawda
(2020.02.16)
dobrze, że są te zdjęcia bo pokazują siermiężniść i bylejakość czasów komuny, płakać się chce, normalnie na klepiskach było to wszystko, robotnicy niczym niewolnicy, tragedia, dobrze, ze ta ruska komuna zdechła
Były czlonek pzpr (2020.02.16)

info

19  
  21
Zamiast żyć bezproduktywnymi wspomnieniami proponuje artykuł Elbląg w 2035 roku.
Salamon (2020.02.16)

info

6  
  4
dajcie zdjęcia centrum rozliczeniowego i pierwszych komputerów
(2020.02.16)

info

4  
  0
teraz władze PIS-księżulkowe fundują nam biedę, zamiast rozwoju. Taki plan, niestety.
(2020.02.16)
Ale masz mózg wyprany, aż przykro.
(2020.02.16)