23
16.02.2020

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Prawdziwa historia Elbląga, aż łezka się kręci.
(2020.02.16)

info

14  
  1
W swoim czasie pracowało tam prawie 13tys. Ludzi,licząc pracowników biurowych
(2020.02.16)
Większośc polskich zakładów upadło z powodu technologicznego zacofania, niedoinwestowania, braku finansowych możliwości rozwoju i zakupu nowoczesnych technologii. To prawda, że Zamech zatrudniał kilka tys. robotników, ale w jakich warunkach oni pracowali, przecież prawie cały park maszynowy był przestarzały. Produkcja w takich warunkach była droga i nieopłacalna. Z chwilą, kiedy przestaliśmy sprzedawać za grosze do ZSRR, a na zbyt na rynku zachodnim nie mieliśmy szans to trzeba było ratować miejsca pracy sprzedając zakład.
(2020.02.16)

info

9  
  4
Nie, to Wojciech P. Pracowaliśmy tam razem
Markkol (2020.02.16)
Ha. .. .ha. .. .. ha. Zaraz przeczytam że pracowało tam 20000 osób.
kadrowiec77 (2020.02.16)

info

0  
  4
Większość moich znajomych pracuje w kilku miejscach i ma się dobrze - weź się za robotę...
(2020.02.16)
Rzeczywiście Zamech w szczytowym momencie, w latach między 1957,a 1970 zatrudniał ok. 10 tysięcy pracowników, a po 1970 roku zatrudnienie systematycznie zmniejszało się (m. in. spawacze przechodzili do POM Milejewo, gdzie zaoferowano im wyższe zarobki). W połowie lat 80 - tych ub. wieku spadło ono poniżej 6 tysięcy, a dyrektor Kowalczyk na wspomnianym festynie obiecał osiągnięcie poziomu 7 tysięcznego poziomu zatrudnienia. Niestety nie udało się dotrzymać tej obietnicy, stąd było słynne zgolenie brody.
Czar par (2020.02.16)

info

4  
  0
Zdjęcia wykonane w godzinach pracy na służbowym materiale. Jak znalazły się poza archiwum prawowitego właściciela?Chyb nie zostały ukradzione?
(2020.02.16)

info

0  
  8
Ciekawe zdjęcia też w ostatnim Magazynie Elbląskim, jest w Informacji Turystycznej.
(2020.02.17)

info

0  
  0
Było tak cudownie. .. Jak Edward Odnowiciel miał przyjechać do miasta to trawę na zielono malowano. .. łza się w oku kręci ze wzruszenia. .. Jak to dobrze, że PARTIA kultywuje te wspaniałe tradycje. .. Dziennik Telewizyjny tak pięknie informował o sukcesach naszej socjalistycznej ojczyzny. .. Dziś TV PiS czyni dokładnie to samo. .. Tylko koni z Janowa Podlaskiego żal. .. ale Maryla już wtedy o tym wiedziała. ..
GłębokaMyśl (2020.02.17)

info

1  
  2