Jechał ponad 200 kilometrów na godzinę

19
02.12.2016
Jechał ponad 200 kilometrów na godzinę
Policjanci z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli opla astrę, której 40-letni kierowca przekroczył dozwoloną prędkość jadąc 191 km/h. Podczas pomiaru policyjny wideorejestrator pokazał chwilową prędkość na poziomie ponad 203 km/h. Mężczyźnie zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania.
Zdarzenie miało miejsce kilka dni temu na obwodnicy Pasłęka. To tam kierujący osobowym oplem 40-latek jechał w kierunku Olsztyna i to jechał z nadmierną prędkością. Policyjny wideorejestrator wskazywał prędkości na poziomie od 180 do 203 km/h. Zarejestrowana średnia prędkość to 191 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 120 km/h. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli i ukarany mandatem w wysokości 500 złotych oraz 10 punktami karnymi. Zatrzymano mu także prawo jazdy za stwarzanie zagrożenia na drodze. O tym, na jaki czas straci uprawnienia, zadecyduje sąd.
   
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Coś się stało, czy tylko hipotetycznie "stworzył zagrożenia na drodze". Bo jeśli tak to każdemu kto jedzie samochodem można za to zatrzymać prawko, gdyż teoretycznie może kogoś przejechać.
(2016.12.02)

info

20  
  12
jakie k. .. zagrożenie ??? a może w tej astrze ma hamulce 8 tłoczkowe i z tej niewyobrażalnej dla policji i większości kierowców prędkości 200 km/h jest w stanie bardzo szybko wyhamować do tych przepisowych 120 ? Nie każdy kierowca ma czas reakcji na poziomie starego dziada w toyocie. .. Jeżeli to miejsce jest jakieś szczególnie niebezpieczne to dlaczego jest tam ograniczenie aż do 120 km/h? Mandat rozumiem, ale zabranie prawa jazdy ? Co to k. .. za samowola milicji ?
imponderabilia (2016.12.02)

info

20  
  20
wideorejestrator mierzy swoją prędkość a nie goniącego pojazdu. Materiały do pobrania i obrony przed uporczywym odbieraniem prawka na str. anuluj mandat.
(2016.12.02)

info

12  
  2
Uciąć siekierą głupie łapy
(2016.12.02)

info

3  
  3
No jakąś kare wymyślili, prawko będzie mieć zatrzymane do czasu rozprawy, sąd zwróci mu je z powrotem. Przekroczył prędkość i dostał mandat. Nie można karać podwójnie za to samo przewinienie. Przekroczenie prędkości o 50km/h i utrata prawka na 3 miesiące obowiązuje tylko w terenie zabudowanym. Jedyna niedogodność to brak uprawnień do czasu sprawy w sądzie.
bueee (2016.12.03)
Przy ostatnio panujących warunkach na drodze wcale nie stwarzał zagrożenia. On był zagrożeniem. Rzadko widać na tych odcinkach jadących więcej niż 160,więc da się jechać bezpieczniej.
(2016.12.03)

info

2  
  0
Konkluzja jest prosta. Jak przekroczyłeś o ponad 50km/h to jak Cię zatrzymują to schowaj prawko gdzieś w samochodzie i mów że nie masz przy sobie. Wtedy mogą Cię cmoknąć w pompkę. Poniosła ich fantazja, psia mać. Miało być tylko w mieście a nie na ekspresówce czy autostradzie.
vkpjack (2016.12.03)

info

10  
  3
@bueee - Uprawnienia ma nadal, tylko nie ma plastykowego prawa jazdy.
(2016.12.03)
To z jaką prędkością poruszał policyjny samochód jeżeli dogonił pędzącą Astrę. Gościu w Astrze stwarzał zagrożenie na drodze, a policyjny radiowóz to już nie. Ciekawe tezy.
??????? (2016.12.03)

info

6  
  2
K. .. .co jeden to mądrzejszy, sami znawcy i mistrzowie kierownicy, i co jeszcze dopowiecie. .. Nico Rosberg i Alain Prost w jednej osobie
jasam (2016.12.03)

info

4  
  3