Porysował kamieniem auto, bo nie podobał mu się napis "Olsztyn"

23
20.11.2016
Porysował kamieniem auto, bo nie podobał mu się napis Olsztyn
(fot. KMP w Elblągu)
43-letni mężczyzna został najpierw ujęty przez kierowcę ciężarowego mana, a następnie przekazany policjantom, którzy przyjechali na miejsce. Mężczyzna był sprawcą uszkodzenia samochodu, a dokładnie porysowania kamieniem powłoki lakierniczej. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem.
Zdarzenie miało miejsce w sobotę około godziny 9 w okolicach ul. Komeńskiego w Elblągu. Kierowca ciężarowego mana, siedząc w środku, usłyszał dźwięk szorowania o karoserię auta. Wysiadł z pojazdu i zobaczył, że to inny mężczyzna rysuje kamieniem karoserię mana. Pochwycił więc sprawcę i zadzwonił pod alarmowy numer policji 997. Gdy po chwili funkcjonariusze przyjechali na miejsce, przejęli sprawcę dewastacji.
   Okazał się nim 43-letni mieszkaniec Elbląga. Mężczyzna nie był pijany, a policjantom tłumaczył, że nie spodobał mu się napis „Olsztyn” z przodu auta i to było powodem jego agresji. Mężczyzna nie zauważył, że w kabinie pojazdu znajduje się kierowca samochodu. Resztę tak rozpoczętego dnia spędził w policyjnym areszcie.
   Za dewastację kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
   
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
43 lata, a zachował się jak niedorozwinięty imbecyl. Uważam, że przed wymierzeniem mu kary należałoby przebadać go psychiatrycznie. A tak swoją drogą, w jakim świecie my żyjemy.
Spacerowicz (2016.11.20)

info

16  
  1
Stary, a głupi jak but z lewej nogi. Spuścić manto na komisariacie, tak żeby przez pół roku na tyłku nie usiadł.
oww (2016.11.20)

info

11  
  2
Na komisariacie nie. Przed przybyciem policji, a policjant napisze, że podczas ujęcia przez kierowce uciekał i się przewrócił łamiąc np. rękę.
(2016.11.20)

info

8  
  2
Elbląg, to nie miasto to stan umysłu
ToNieMiasto (2016.11.20)

info

7  
  3
Na miejscu kierowcy, przejechałbym po tym pustym łbie
zuchmiras (2016.11.20)

info

4  
  3
ani władze Elblaga ani policja nie maja odwagi przeciwstawić się tym z Olsztyna choć jesteśmy dymani na każdym kroku to i nie dziwota że chłop wyszedł sfrustrowany.
(2016.11.20)
Ty a normalny jesteś?
(2016.11.20)
A co ma wspólnego kierowca ciężarówki z polityką? Pytał kto, może on bardzo lubi Elbląg? Ja władz województwa nie znoszę, ale sami mieszkańcy Olsztyna są OK.
(2016.11.20)

info

5  
  4
przy waszych komentarzach az chce sie powiedziec ze nie powinno byc skrotow miastowych na rejestracjach, kazdy losowo i tyle. wiecej byloby kultury i mniej obrazania w internetach
(2016.11.20)

info

3  
  1
na pewno był z ONR-u albo MW - hahahha
stuligrosz54 (2016.11.20)

info

2  
  2