Zatrzymali kłusownika na gorącym uczynku

26
08.11.2016
W lesie pod Tolkmickiem myśliwi zatrzymali 67-letniego kłusownika i przekazali policjantom. Mężczyzna został przyłapany w momencie, kiedy zakładał sidła na zwierzynę. Jeden z myśliwych nagrał cały proceder telefonem. Podejrzany odpowie za kłusownictwo. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.
Mężczyzna został zatrzymany w minioną sobotę (5 listopada) przez myśliwych z koła łowieckiego „Rogacz Malbork”. Łowczy przyłapali go w lesie pod Tolkmickiem na zastawianiu tzw. wnyków. Kłusownik po krótkim pościgu został zatrzymany i przekazany policjantom. 67-latek miał przy sobie pięć wnyków wykonanych z linki stalowej. Dwa kolejne myśliwi zdjęli z tzw. przesmyków. Dzisiaj (8 listopada) mężczyzna usłyszy zarzuty. Za kłusownictwo grozi kara do 5 lat więzienia. Funkcjonariusze przeszukali także jego mieszkanie. Nie znaleźli tam żadnych innych narzędzi do kłusowania. Wcześniej był karany za jazdę w stanie nietrzeźwym.
   
   Śmierć w męczarniach

   Zwierzę, które wpada w sidła, zaczepia o nie łbem lub nogą i umiera w strasznych męczarniach. Żeby skutecznie walczyć z kłusownictwem, ważne jest współdziałanie myśliwych, Straży Leśnej, Państwowej Straży Łowieckiej i Policji. W sprawie wszelkich przejawów aktywności kłusowników czekamy na Państwa sygnały pod numerami alarmowymi 112 oraz 997.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Chłopina chciał zdobyć coś do jedzenia. Teraz będziemy go wszyscy żywili i utrzymywali. W średniowieczy to taki myśliwy Pan szlachcic wybatożył by chłopa i było by po sprawie.
adgf (2016.11.08)
Najwyższa kara dla dziada! Kawał sku.wysyna z niego.
B1 (2016.11.08)

info

16  
  8
@adgf - Panie drogi roznica jest taka ze kiedys czlowiek polowal bo musial miec co do gara wlozyc a teraz te pasozyty klusuja bo na budowie za 2000zl nie beda pracowac szkoda gadac
(2016.11.08)
Nie zabijaj zwierzyny-myśliwi nie znoszą konkurencji. ..
biggun (2016.11.08)

info

9  
  5
Chłopie 67 lat jaka budowa o czym ty piszesz. Kiedyś też mogli u Pana czy księdza cały dzień pracować za miskę zupy.
adgf (2016.11.08)
@adgf - Ma sile po lesie sie za zwierzyna uganiac to i do roboty moze isc Takie glupie tlumaczenie ze kiedys jak czlowiek chcial to mogl. Teraz kazdy z nas placi na utrzymanie lasow i jego mieszkancow i ja nie chce aby ktos kradl cos za co ja place
(2016.11.08)
on już dawno w domu jest co za tempo przekazu informacji. gratki.
(2016.11.08)

info

0  
  0
Do pierdla z nim kiedyś byłem w lesie i nadziałem się na sidła zrobione z drutu z pętlą nisko przy ziemi całe szczęście że szybko nie szedłem bo były chaszcze na wpół zgięty bo by pętelka się zacisneła. Panowie myśliwi łapać drani.
Grzybiacz56 (2016.11.08)

info

7  
  1
bo w Polsce państwowy dzik powinien zdechnąć ze starości i gnić w lesie rozsiewając na inne gatunki zarazki i choroby a nie być w porę pojmany i zjedzony.
(2016.11.08)

info

0  
  7
On nie ugania się za tą zwierzyną ona czeka na niego we wnykach. Jeśli wszyscy płacimy to dlaczego maja być lepsi i gorsi jak wszyscy to wszyscy dlaczego myśliwi mogą swobodnie hasać po lasach i strzelać do wszystkiego co się rusza. Miała być swoboda i demokracja a tu same zakazy. I jeszcze jakiś domorosły mądrala wysyła 67 letniego dziadka do pracy.
adgf (2016.11.08)