Zaskoczyli ich na rowerach

13
05.07.2016
Zaskoczyli ich na rowerach
fot. policja
Mariola K., Paweł L., Dawid K. oraz Kamil J. to czwórka włamywaczy, którą na gorącym uczynku zatrzymał policyjny patrol rowerowy. Zdarzenie miało miejsce na jednej z posesji przy ul. Grochowskiej. Trzech mężczyzn i kobieta wynosili właśnie skradzione z domu przedmioty. Teraz odpowiedzą za kradzież z włamaniem.
Było chwilę po godz. 1 w nocy, gdy dyżurny policji wysłał na ul. Grochowską najbliższy patrol, który był na Starym Mieście. Był to patrol rowerowy, a zgłoszenie dotyczyło dziwnych odgłosów dochodzących z jednego z domów. Policjanci przyjechali na miejsce, a że rower nie hałasuje, chwilę przyglądali się poczynaniom włamywaczy, którzy latarkami oświetlali sobie miejsce, gdzie wynosili skradzione z domu przedmioty. Policjanci widząc kilka osób, wezwali do pomocy drugi patrol. Na miejscu zatrzymano cztery osoby 43-letnią kobietę oraz trójkę mężczyzn w wieku 18, 25 i 32 lat. Jak się okazało, sprawcy upatrzyli sobie ten właśnie dom, ponieważ byli przekonani, że w tej chwili nikogo tam nie ma. Z wnętrza wynieśli część sprzętu AGD oraz metalowe elementy. Jak ustalili policjanci, włamywacze dostali się do środka, wyważając najpierw okno, a następnie drzwi. Resztę tak rozpoczętego wieczoru cała czwórka spędziła w celach policyjnego aresztu. Przedstawiono im zarzuty kradzieży z włamaniem. Za taki czyn kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.
   Patrole rowerowe funkcjonują w elbląskiej policji od kilku lat. Pod swoją opieką mają wszystkie elbląskie parki i tereny zielone. Wąskie parkowe uliczki, przez które nie przejedzie radiowóz są idealne do tego, by przemieszczać się po nich rowerem. Poza tym patrol rowerowy jest bardziej mobilny niż policjanci w patrolu pieszym. W ciągu krótszego czasu są także w stanie sprawdzić większy obszar terenu.
   
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Brawo!
(2016.07.05)

info

11  
  0
Brawo Brawo naprawdę warto ich nagrodzić
cudzy (2016.07.05)

info

11  
  0
policjanty z miami nie bylo patroli??? na rowerach mosieli przykopytować a to ciekawe. .. ..
(2016.07.05)

info

1  
  4
Popieram, ale przydałoby się, żeby w końcu pouczali ludzi, albo dawali nawet mandaty tym, którzy chodzą po drogach dla rowerów, źle parkują, jeżdżą rowerami po chodnikach i po przejściach dla pieszych. Jest XX! wiek!
(2016.07.05)
Tylko takie dziewczyny w KMP! Jeszcze Blondyneczka:* I jaka odważna do tego. Panie Komendancie zegarki zostawmy dla społeczeństwa Ja jako społeczniak i reszta społeczeństwa z elbląga chcemy zagwarantować premie w wysokości jednego procenta przychodu społecznego na kmp Dziękuje wiedziałem że mogę na was liczyć obywatelu P. S. Co zrobić żeby Ona mnie przeszukała?
doradzca (2016.07.05)
Szefowa bandy to 43 letnia baba ?
Normann (2016.07.05)

info

2  
  0
To chyba ta sama szefowa = Złodzieje w hurtowni zabawek - Elbląg - portEl.pl www.portel.pl/artykul.php3?i=57049
Fretastreet (2016.07.06)

info

0  
  0
szkoda, że polscy policjanci nie jeżdżą na polskich rowerach. .na każdym kroku dajemy zarabiać innym nie swoim. .
pola123 (2016.07.06)

info

0  
  0
hhhh.....wwwww....!!!!! ddddd!!!!! kkkkk.....mmmmm...ppppp!!!!!1
(2016.07.06)

info

0  
  1
Patrol rowerowy o godz. 1.00 w nocy ?
jld (2016.07.06)